Zprávy / Festivalové

Festival Beseda kompletní

Festival Beseda kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.06.2024

Festivalová podoba pořadu ArtCafé s moderátorem Michalem Pařízkem, podcast Kolaps Jana Bělíčka a Pavla Šplíchala o démonech současného světa, magazín Podhoubí Ondřeje Šebestíka o životním prostředí, Pavel Klusák v přednáškové seanci o posmrtném životě hvězd nebo příspěvky Martiny Freitagové, Vojtěcha Viktorina a Jitky Schlichtsové, také takové menu letošní první srpnový víkend nabídne Festival Beseda v moravském Tasově. Jeho dramaturgové po uzavření hudebního programu, kde dominují zambijsko-kanadská rapperka Backxwash, britští PVA, američtí Frail Body nebo domácí legendy Ecstasy of Saint Theresa a Moimir Papalescu & The Nihilists, nyní uzavřeli také ostatní programové bloky, tzv. Apollónovu návštěvu a Soutěž písničkářů.

více o festivalu zde

Redaktor Českého rozhlasu Vltava a šéfredaktor magazínu Full Moon Michal Pařízek se v pořadu ArtCafé zaměří na porovnání současné situace veřejnoprávních rozhlasových stanic v Česku a na Slovensku. Jan Bělíček a Pavel Šplíchal se ve festivalovém provedení podcastu Kolaps budou věnovat alkoholu, drogám a hranicím humoru. Redaktor Radia Wave Ondřej Šebestík na Besedu přiveze svůj magazín Podhoubí o přírodě, životním prostředí a všech cestách k šetrnému životu.

Z jiné oblasti bude příspěvek klinického psychologa a psychoterapeuta Vojtěcha Viktorina, který se ve své přednášce zaměří na užití psychedelik jako možné formy terapie. Historička a teoretička umění Martina Freitagová na festivalu promluví o spojení hudby a architektury. Přednášku týkající se kauzy kutnohorské sekty bude mít religionistka a pedagožka Jitka Schlichtsová. Publicista Pavel Klusák se bude věnovat střetu nezávislé hudby s byznysem, feminismu Kurta Cobaina i posmrtnému životu hvězd.


Na prohlubování nezaměnitelné atmosféry akce se rovněž od roku 2009 podílí také Soutěž písničkářů. Své akustické grunge mantry zahraje umělec hrající pod jménem Su_reálnej, syrová poetika života v kulisách města a korporátních vztahů je zase blízká urban folkovým skladbám Jana Polanského, jenž vystupuje jako Kluk z holdingu. Duší i tělem romantik Petr Urbánek přijede se svými písněmi o lásce a o své vnitřní světy se s posluchači podělí i písničkář Robert Ach-Hübner a lesem ošlehaný Rudy Bujna.

Info

Beseda
2.–⁠3. 8. 2024
Tasov u Veselí nad Moravou
Fb událost

foto © se svolením Pavla Klusáka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace