Zprávy / Festivalové

Festival Le Guess Who? přidává čtyři nové projekty

Festival Le Guess Who? přidává čtyři nové projekty

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.07.2022

Le Guess Who? představuje speciální festivalové body, které tento rok připravují legendární kapela Gnod, utrechtská platforma Uncloud, mexická hudebnice Coco Maria. A chystá se také třetí vydání Hidden Music, projektu, který je zaměřen na hluboce lokalizovanou hudbu a představuje vystoupení hudebníků zakotvených v bohatých, často staletých hudebních tradicích, které se vyvíjely jen s malými nebo žádnými vnějšími vlivy. Hidden Musics vznikli ve spolupráci s Chrisem Eckmanem (Glitterbeat Records) a producentem Ianem Brennanem, držitelem ceny Grammy, ze společného přesvědčení, že je důležité propagovat nedostatečně zastoupené umělce a zviditelňovat hudbu produkovanou daleko od hlavního proudu.

Za dalším projektem stojí mexická hudebnice Coco Maria. Kromě jejího vystoupení se návštěvníci mohou těšit na anatolskou folkovou zpěvačku a multiinstrumentalistku Deryu Yildirim, známou ze své skupiny Grup Simsek, která představí novou sólovku, bogotskou skupinu Romperayo, která obohacuje bohaté hudební tradice a tropické rytmy Kolumbie o současné vlivy, nebo mexickou cumbia-punkovou skupinu Son Rompe Pera.

Utrechtská platforma pro současné a inovativní umění a hudbu Uncloud uspořádá během festivalu Le Guess Who? pásmo, na němž vystoupí japonská umělkyně Hatis Noit a ambientní skladatelka Hinako Omori, Mabe Fratti, stálice mexické improvizační scény. K vidění bude i speciální spolupráce íránského elektronického hudebníka Soteho a nizozemského umělce Tarika Barriho, kteří představí fascinující audiovizuální prezentaci Soteho nejnovějšího alba Majestic Noise Made in Beautiful Rotten Iran. Poslední bod má na svědomí manchesterský kultovní kolektiv Gnod, který nejenže vystoupí, ale do Utrechtu přiveze i dvě kapely, na kterých členové Gnod spolupracují: reverbem nasáklý improvizovaný rock Holy Scum a nový folk irského střihu Moundabout.

Začátkem roku Le Guess Who? oznámili programy kurátorů Animal Collective, clipping. a CURL. Na festivalu dále vystoupí a.o., Abdullah Ibrahim, Low, The Staples Jr. Singers, Laurel Halo, Horse Lords, Nia Archives, Tumi Mogorosi presents Group Theory - Black Music, billy woods, Dry Cleaning, Rats on Rafts a Irena & Vojtěch Havlovi a další.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce 09.08.2022

Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor.

Mezipatra opět na Prague Pride

redakce 07.08.2022

Polské drama Strachy v nás z prostředí katolického venkova, diskuze o asexualitě nebo pubquiz. Mezipatra přinášejí na Prague Pride bohatý doprovodný program.

Brutal Assault nabídne rekordní počet kapel

redakce 07.08.2022

Brutal Assault se v letošním roce rozrůstá o další festivalový den. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě poprvé začíná už úterním programem.

Chcete hrát na slovinském Mentu?

redakce 06.08.2022

Slovinský festival Ment Ljubljana zve evropské kapely, sólové interprety a živé umělce s koncertními zkušenostmi a veřejně přístupným audio a video materiálem.

Soupiska Prague Gothic Treffen je komplet

redakce 04.08.2022

Na konci srpna se do Prahy opět vrátí největší setkání gotiků ve střední Evropě.

První ročník Mojoy festu

redakce 04.08.2022

Na tomto ročníku s podtitulkem „Songwriters Edition“ se mimo jiné představí grunge-folkový Milo Karvas se svojí „on the road“ tvorbou.

Sound festival na Altenburgu 1964

redakce 02.08.2022

Na clubbery čekají dvě stage, temná atmosféra a především současný berlínský techno sound, který přijede reprezentovat francouzská DJka Léa Occhi.

Festival Sziget příští týden i s českou stopou

redakce 02.08.2022

Dostat se do programu festivalu se letos podařilo hned několika zástupcům české a slovenské scény

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace