Reklama
Reklama

Festival Mladí ladí jazz vyvrcholí na Karláku nejen s Jaga Jazzist

fullmoonzine.cz
Photo: [" "] on fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz
Photo: [" "] on fullmoonzine.cz

Na dvou scénách vystoupí elita světového a domácího současného jazzu i mladí nadějní interpreti z Čech i zahraničí.

Reklama

30\. duben je celosvětově svátkem všech jazzmanů i oslavou svobody. Mezinárodní den jazzu se bude ve velkém slavit i na Karlově náměstí, kde pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz vystoupí na dvou scénách elita světového a domácího současného jazzu i mladí nadějní interpreti z Čech i zahraničí.

Hlavní hvězdou Open Airu Mladí ladí jazz jsou norští nu-jazzoví kouzelníci Jaga Jazzist, jedna z vůbec nejlepších koncertních skupin současnosti. Neotřelý přístup ke kompozici, unikátní práce se zvukem, originální spojení jazzu, elektroniky i post-rocku a obrovské nasazení na pódiu z nich udělaly možná nejvlivnější norskou kapelu posledních dvou dekád. Humor, nadhled, virtuozita a buřičské nerespektování stylových a žánrových hranic je typické také pro Moon Hooch, neotřelé trio dvou saxofonistů a bubeníka z newyorského Brooklynu. Jejich legendární vystoupení v sérii NPR Tiny Desk Concerts zaznamenalo více než 3 milióny zhlédnutí a k jejichž fandům se počítá i věčný rebel Iggy Pop. Mladistvá energie oživuje swingovou klasiku v podání pražského HarmCore Jazz Bandu, to nejlepší z českého moderního jazzu předvede trio Emila Viklického, se kterým vystoupí Jiří Stivín, a unikátní amalgam napříč žánry s rockovým a bluesovým feelingem namíchá české legenda, skupina minus123minut.

Zahrají také vítězové a finalisté soutěže Jazzfruit, určené pro nadějné domácí i zahraniční jazzmany. Vítězem české části se stal kvartet 2in2out v čele se saxofonistkou Nelou Dusovou. Finalisty mezinárodní soutěže jsou klavírista Nicola Guida, velká naděje italského jazzu, dále freese trio, heavy-triphop-darkjazzová formace z britského Leedsu a česká progresivní formace B/Y Organism, jejíž hráči kombinují blues, moderní jazz a fusion s prvky world music, ambientu a groove. Vítěze z finalistů vybere na základě živého vystoupení odborná porota. Jedním hlasem mohou přispět i návštěvníci festivalu na facebookové události Open Airu. Po skončení hlavního programu bude následovat after party v Lucerna Music Baru, na které se představí DJ Bica, Tom Holič & Live Band a “headlinerský” Moon Hooch DJ Set.

Reklama

fotogalerie z minulého pražského koncertu Jaga Jazzist zde

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama