Reklama
Reklama

Fink i Fil Bo Riva se představí v Praze

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Na letošní rok indiepopový písničkář Fil Bo Riva chystá comeback – název nového singlu Lost in Life mluví za vše.

Reklama

V červenci Fin Greenall aka Fink vydá své osmé studiové album. S ním přijede 14. října 2024 i do pražského Paláce Akropolis. Jako host se představí novozélandský multiinstrumentalista Finnegan Tui. Muzikant s italskými i německými kořeny Fil Bo Riva přijede do Prahy 7. prosince 2024.

Anglický hudebník Fink je na indiefolkové scéně respektované a dobře zavedené jméno a to nejen díky spolupráci s Amy Winehouse, pro kterou napsal a nahrál její nejstarší dema. Introspektivní, filozofické i euforické album Beauty in Your Wake nahrál Greenall se svými dlouholetými spoluhráči Timem Thorntonem a Guyem Whittakerem během třiceti dnů v naprostém ústraní, které poskytla vesnice Zennor v anglickém Cornwallu. Odtud ostatně Greenall, který momentálně žije v Berlíně, pochází. Deska vyjde 5. července a první ochutnávka v podobě sebevědomého tracku What Would You Call Yourself potvrzuje, že Fink je zpět v plné síle.

Greenallovy hudební cesty byly a jsou rozmanité. Než se začal věnovat kytarové tvorbě, působil jako DJ a producent. Během 90. let v Bristolu zažil rozkvet tamní scény a v roce 1994 podepsal smlouvu s legendárním labelem Kickin’ Records. O tři roky později se upsal Ninja Tune. Sestava kapely je nyní stejná jako ta, která nahrála průlomové album Biscuits for Breakfast (2006), které se ukázalo být odrazovým můstkem pro rozsáhlou mezinárodní kariéru. Po třech dalších deskách začala kapela víc experimentovat jak ve studiu, tak na pódiu. Výsledkem bylo mimo jiné to, že se hudba tria objevila na soundtracích k takovým seriálům jako Better Call Saul anebo Temný případ.

Reklama

Když minulý rok ohlásil nové album a velkou tour, došlo mu, že ztratil sám sebe. A tak Fil Bo Riva zrušil všechny plány a začal se soustředit sám na sebe. Na letošní rok tenhle indiepopový písničkář s mimořádným hlasem chystá comeback – název nového singlu Lost in Life mluví za vše.

Narodil se v Římě, vyrůstal v Dublinu, ale od roku 2012 žije v Berlíně. Začínal jako busker a ještě než v roce 2019 vydal svůj debut Beautiful Sadness, hrál před Aurorou nebo Mattem Corbym. Pozornost mu zajistil chytlavý singl Killer Queen z osm let starého debutového EP, minulý rok se skladba vrátila k milionům posluchačů díky remixu německého producenta Robina Schulze.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama