Reklama
Reklama

Hvězdy metalu v Karlíně

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

V Praze bude v pátek 24. dubna metalu blaze.

Reklama

Metal All Stars oznámil definitivní seznam hvězd, které míří na Evropské turné čítající čtrnáct koncertů. První z nich proběhne v Praze a tak se může snadno stát, že pár dní před koncertem narazíte na zpěváka Dream Theater či Queensryche obdivující orloj.

Metal all stars totiž budou nacvičovat show, ve které zazní hity Iron Maiden, Black Sabath, Dream Theater, Queensryche, Manowar,AC/DCa Dio v podání členů, kteří jsou současní či bývalí členové těchto legendárních kapel. Ten, kdo v prosinci 2013 navštívil vyprodanou Incheba Arénu v Praze na koncertu Metal Christmas Symphony, plesal nadšením nad skvělou show a výjimečným zážitkem. Na jednom pódiu se za doprovodu živé kapely a filharmonie představily takové hvězdy, jako zpěváci kapel Anthrax, Helloween, Nightwish, Accept, Testament nebo Hammerfall.

Metal All Stars je je legendárními jmény ještě nabitější, koncert se uskuteční v rámci již tradiční pražské akce zvané Beat Fest. Největšími ozdobami projektu je bezesporu James LaBrie, zpěvák Dream Theatre. Mnozí budou potěšeni i přítomností někdejšího dlouholetého frontmana a legendy, zakladatele prog metalu Queensryche– Geoffa Tatea. Další hvězdou bude někdejší hlas Iron Maiden Paul Di’Anno spolu s nově potvrzenými celebritami bubeníkem Simonem Wrightem z AC/DC či Dio a kytaristou Kelly Grayem z bývalé sestavy Queensryche. Zahraje nám i Tim Ripper Owens, člen Judas Priest. Na léta strávená nejen s Manowar hudebně vzpomene vůdčí osobnost skupiny Death DealerRoss the Boss.

Dorazí i bráchové Vinny Appice a Carmine Appice, kteří své umění zanechali na mnoha deskách Black Sabbbath, Dio, Vanilla Fudge nebo Cactus.

Reklama

A jak to bývá, v těchto monstrózních projektech nesmí chybět ani ženský vokál. Ten obstará Kobra Paige z kapely Kobra and the Lotus. Doprovodnou kapelou celého projektu je kompletní sestava Operation Mindcrime. Před nimi nám ušní bubínky namasírují a na rachot nás připraví dvě metalové bandy z Kalifornie – pětice Cagea Superfix. Cage se na heavy metalové scéně pohybuje už dvaadvacet let a v zámoří má obrovskou základnu fanoušků. Hlavně díky melodické heavy/power metalové tvorbě a koncertním show přeplněných energií, stejně jako díky postavě frontmana Seana Pecka, který je aktuálně i hlasem skupiny Death Dealer. Superfix je naopak mladou kapelou, ovšem její alternativní hard rock/metal vás polapí od prvních tónů. Hlavní postavou skupiny je Kalen Chase, který několik let strávil s kapelou Korn**.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama