Zprávy / Pozvánky

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

Kouzlo chaosu: Ka Baird v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.10.2019

Volný promotérský kolektiv Jednota uvádí americkou hudebnici Ka Baird, která představí nové album Respires, a český projekt Terezor.

Ka Baird je americká zpěvačka a multiinstrumentalistka, která tvoří v krajních polohách psychedelie. Jde o zakládající členku skupiny Spires That in the Sunset Rise („ženská obdoba Sun City Girls“, jak je přiléhavě označil Jack Rose), v současnosti se ale věnuje především vlastní tvorbě. V ní opět kombinuje psychedelické, folkové a experimentální vlivy do magických tapisérií, kde ovšem vedle flétny a školeného hlasu dominují také pokroucené syntezátory a nepředvídatelné rytmy. Po jejím zatím posledním albu Sapropelic Pycnic (2017) sáhla renomovaná značka Drag City Records a novinka jménem Respires vyjde letos v říjnu na neméně věhlasném labelu Rvng Intl.

Terezor je dronový projekt dua Myko Je Myko a Spoq. Myko je autor ilustrací a komiksů (část z nich můžete znát z časopisu Nový prostor), hudby k divadelním představením i vlastních divadelních projektů. Společně se Spoqem se mj. podílejí na organizaci Ambientního festivalu v Liběchově (Všechno dobře dopadne). Příznačné pro Terezor jsou košaté, příběhové plochy, do kterých dvojice zaplétá nejrůznější vlivy od klasických živých nástrojů po etnické prvky.

Info

Ka Baird (us) + Terezor (cz)
10. 10. 2019 20:00
Punctum, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Explicit opakuje zrušený březnový line up a dává šanci méně známým DJs

redakce 09.07.2020

Explicit sound se po dlouhé době představí v samostatných setech jako Dj De, Vinfield a Krabs, který má před sebou zároveň svoji první live show.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.