Zprávy / Pozvánky

Tramhaus představí debutové album v Bike_Jesus

Tramhaus představí debutové album v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.04.2024

Nizozemská pětice Tramhaus patří mezi nejoceňovanější kontinentální skupiny současnosti. Svůj šťavnatý a hravý postpunk stihli představit na festivalech jako SXSW, Primavera Sound, Sziget, Levitation, Colours of Ostrava nebo Binic ještě před vydáním dlouhohrajícího debutu. Ten pod názvem The First Exit vyjde 20. září 2024 a během následného turné k němu se skupina vrátí také do Prahy. Jediný český koncert Tramhaus v letošním roce proběhne ve středu 30. října v pražském klubu Bike_Jesus, kde vystoupí také místní Vellocet Roll. Celý večer orámuje svým DJ setem jedinečný Kabal.

Vstupenky v hodnotě 350 Kč (plus poplatky) jdou do prodeje prostřednictvím sítě Goout.cz ve středu 23. dubna.

Postpunková senzace jménem Tramhaus vzešla z kypící nezávislé scény v Rotterdamu, která má na nizozemské scéně unikátní pozici. Tramhaus se zrodili v pandemickém roce 2021, během velmi krátké doby se jejich ohlas rozšířil daleko za hranice rodného města i celého Nizozemí. V roce 2022 uspěli s hitovým singlem I Don’t Sweat i EP pojmenovaným po rodném městě, s kýženým albem se ale skupina rozhodla počkat. Během loňského roku tak ve spolupráci s domovským labelem Subroutine vyšla série několika 7" singlů v omezeném nákladu, dnes už dávno vyprodaných. Čas na dlouhohrající debut přichází až nyní – The First Exit vychází na konci léta, opět pod hlavičkou Subroutine Records. Jeho vydání uvozuje euforický singl Beech.


„The First Exit může připomenout další nádherné případy opracovaného hluku – alba od Pixies, Joy Division, Fat White Family nebo Nirvany. Tramhaus ale nejsou žádnou kopií, vytvořili si svou vlastní kolektivní kreativní identitu zrozenou z mnoha společných hodin na turné a ve studiu, z neutuchající spolupráce a přátelství,“ říká v doprovodném textu k nahrávce anglický novinář Richard Foster (The Quietus, Louder than War a další) a pokračuje: „The First Exit je odrazem kolektivního přístupu kapely a pracovní etiky, díky které došlo k vydání šesti singlů během osmnácti měsíců. Ale zároveň jde také o rozchod s minulostí prostřednictvím současné mise zachytit titánský živý zvuk kapely ve studiu.“ The First Exit je skutečně jiné než dosavadní singly skupiny – výrazně ostřejší, přímočařejší a hutnější, aniž by postrádalo další devízy skupiny: hravost a chytlavost.

Tramhaus na pražském koncertě doprovodí domácí Vellocet Roll, kteří pokračují ve své misi propojit psychedelii, tajemno a noise v nekonečných repetitivních prstencích, a one and only Kabal, který celý večer orámuje jedním ze svých pověstných DJ setů.

Info

Tramhaus + Vellocet Roll + Kabal (DJ set)
30. 10. 2024
Bike_Jesus, Praha
vstupenky

foto © Elmo Taihitu

Akce proběhne za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu Hlavního města Prahy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Opulence: letní eventová série Radia Wave a GHMP

redakce 06.07.2024

Kromě několika opulentních koncertů v zákoutích zdejších zahrad se můžete těšit na tematické debaty vedené hudební publicistkou Anetou Martínkovou.

Okay Kaya, Yann Destal a Kavinsky v Praze

redakce 05.07.2024

Dva večery s tou nejlepší francouzskou elektronikou a jeden s tajuplnou hudebnici. Fource.

CocoRosie oslaví v Praze dvacet let na scéně

redakce 04.07.2024

Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu.

Porridge Radio ve Futuru

redakce 04.07.2024

Výrazný zvuk, kombinující prvky indie rocku a postpunku, je doplněn o upřímné texty, které se nebojí otevřeně reflektovat emocionální turbulence a existenciální otázky.

Fource přivezou The Last Dinner Party, Cults i Alana Walkera

redakce 01.07.2024

Jako když paprsky světla pronikají do temných koutů – hudba Cults je jako posmutnělý film, který je ale plný záblesků naděje.

Laid Back Country Picker v Café V lese

redakce 30.06.2024

Jeho motto zní „hrát country hudbu a chovat se k lidem správně“ a tohoto slibu se drží každý večer.

Henry Moor, loutky, horský potok a pomník konzumerismu v GMU

prof. Neutrino 29.06.2024

Čtyři nové výstavy, včetně britského sochaře Henryho Moora, jehož díla se v Česku objevují po více než 30 letech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace