Zprávy / Pozvánky

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.04.2024

Britský producent a tvůrce inteligentní taneční hudby Max Cooper představí 16. května svůj nejnovější projekt Seme (2024) se speciální 3D/AV show.

Nejnovější deska zachycuje esenci italské historie, hudby, umění, vědy a filozofie. Projekt a samotné téma vzniklo na objednávku Salzburg Easter festivalu, kde ji Cooper také vůbec poprvé uvedl po boku francouzské sopranistky Sarah Aristidou a belgického cellisty a skladatele Nielse Orense. Show režíroval Sir Antonio Pappano a vizuální zpracování si na starost vzalo renomované studio Architecture Social Club.


Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu. Se svou speciální AV show navštívil v roce 2021 athénskou Akropoli, kde vystoupil vůbec jako první techno umělec. Prostředí, ve kterém Cooper hraje, využívá do posledního detailu a jeho vystoupení jsou vždy vytvořena na míru danému prostoru.

Na scéně vystupuje Max Cooper už od roku 2007. Resident Advisor jej zařadil mezi TOP 20 live acts dvakrát, a to v letech 2011 a 2012. Debutovou desku Human vydal v roce 2014, už předtím se ale do povědomí dostal díky desítkám úspěšných EPs. V roce 2016 založil vlastní label Mesh, který propojuje hudbu, umění a vědu. Cooperův doktorát ve výpočetní biologii je patrný na desce Emergence (2016), která vypráví příběh vesmíru a o tom jak vzniká život.

Info

Max Cooper (uk)
16. 5. 2024 20:00
Fléda, Brno
Fb událost

foto © Alex Kozobolis

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Travis Scott poprvé u nás

redakce 12.05.2024

Kulisy připomínající římské Forum Romanum, pyrotechnické efekty a dynamický Travis Scott ve formě.

Fource přivezou The Bygones, Russ a Royel Otis

redakce 10.05.2024

Multiplatinový raper Russ má za sebou vyprodanou domácí tour po arénách i úspěšnou knihu It’s All In Your Head, ve které radí, jak porazit největšího nepřítele každého z nás: sebe…

Caligula's Horse v Rock Café

redakce 10.05.2024

Pochází z australského Brisbane a jsou jedním z představitelů současného progresivního metalu.

Další akce Sonitus

redakce 09.05.2024

Australská, v Londýně usazená umělkyně pomyslně navazuje na temně dubovou melbournskou mikroscénu kolem HTRK a Carly dal Forno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace