Zprávy / Festivalové

První ročník maďarského festivalu Inota u Balatonu

První ročník maďarského festivalu Inota u Balatonu

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.07.2023

Bývalý průmyslový areál Inota poblíž Balatonu představí od 31. srpna do 3. září více něž sto hudebníků a vizuálních umělců z celého světa. Headlinerem je Nils Frahm.

Festival Inota je společnou iniciativou programu Evropského hlavního města kultury a zástupci budapešťské elektronické scény – konkrétně promotérského kolektivu NVC a společnosti Centrum Production, která se zabývá vizuálním obsahem a 3D projekcemi. Organizátoři mají za cíl vytvořit největší audiovizuální festival v Maďarsku zaměřený na progresivní elektronickou hudbu, světelné instalace, mappingy a další vizuální díla. Inota úzce spolupracuje i s významnými pionýry audiovizuálních akcí v svém regionu, jako je český Lunchmeat festival či polský Unsound.

Festival představí legendy elektronické hudby, audiovizuální umělce i talenty lokální scény. Zahajovací koncert festivalu bude v režii oceňovaného německého skladatele a Nilse Frahma. Na line-upu je také Daniel Avery, jeden z nejprogresivnějších producentů ostrovní scény, duo Overmono, které se během posledního roku zařadilo na přední příčky žebříčků sestavených Resident Advisorem, Pitchforkem nebo Mixmagem. Syntezátorová kouzelnice Caterina Barbieri představí své dlouhohrající album The Spirit Exit, spoluzakladatel Monolake a zásadní postava dějin elektronické hudby Robert Henke vystoupí se speciální AV show využívající analogové počítače z počátku 80. let. Max Cooper přiveze do brutalistické koncertní haly 3D audiovizuální představení, představí se i řada hudebníků, jejichž tvorba v poslední době rezonovala v elektronických kuloárech, konkrétně Blackhaine, Space Afrika a Lucrecia Dalt, techno legendy Ellen Allien a Oscar Mulero. Vystoupí i řada DJS jako Palms Trax, Tigerhead, DJ Seinfeld, Nene H b2b Akua, Lucinee b2b Sept (Voxnox), Lewis Fautzi, Paramida a mnoho dalších. Nebude chybět ani zástup místních talentů.


Kromě hudebních vystoupení bude součástí prvního ročníku festivalu také největší výstava vizuálního umění v post-industriálním prostředí v zemi: program s názvem Radiations zve návštěvníky k prozkoumání unikátních audiovizuálních instalací a světelných objektů ve skrytých zákoutích bývalé elektrárny. Radiations představí čtrnáct světelných instalací umělců ze šesti zemí, včetně Kari Kola, fuse* a Onionlab.

Info

Inota
31. 8. –⁠ 3. 9. 2023
Inotai hőerőmű, Várpalota, Maďarsko
Fb událost

foto © se svolením festivalu Inota

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat se vrací do Anežského kláštera

redakce 29.11.2023

All Above zve diváky, aby se nechali mezi mohutnými zdmi Anežského kláštera unášet na zvukovém polštáři.

KovnaFest v Punctu

redakce 28.11.2023

Nečekané souvislosti, drsné zlomy nespojitelných žánrů, překvapení jako konstanta.

Vlna blackmetalových kapel na Brutal Assault

redakce 27.11.2023

Tu nejčernější vlnu black metalu bezpochyby přinese vystoupení, jehož jméno mluví samo za sebe: Abbath přehraje skladby Immortal.

Queens of the Stone Age na Pohode

redakce 25.11.2023

Ich gitarové riffy a hlas speváka Josha Hommea patria k tomu najlepšiemu, čo sa za ostatné dekády na rockovej scéne zrodilo.

Festival Next prinesie prieniky popu a experimentu

redakce 21.11.2023

Lákadlami sú Lost Girls, Beatrice Dillon, Dis Fig, islandská kontrabasistka Bára Gísladóttir či kolektívny projekt 33.

ESNS 2024 odhaluje první umělce

redakce 19.11.2023

Zveřejněno je zatím 76 jmen z celé Evropy, mezi nimiž nechybí čtrnáct (z patnácti!) nominovaných na prestižní ceny Music Moves Europe.

Na Pohode 2024 vystúpi James Blake, Pendulum, Jockstrap alebo The Armed

redakce 17.11.2023

Na trenčianskom letisku v júli vystúpi v kompletnej kapelovej live zostave Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.

Queens of the Stone Age na Colours of Ostrava

redakce 15.11.2023

Po turbulentním období plném zdrcujících osobních výzev se kapela navrátila ke svým kořenům.

Hradby Samoty s podtitulom Bratislava Intermezzo

redakce 14.11.2023

Gnaw Their Tongues nie je nič ľahké na strávenie – kombináciou black metalu, noisu, industrialu a jeho extrémneho sonického vystúpenia dostáva poslucháčov do katarzie.

Brutal Assault zahušťuje sestavu

redakce 12.11.2023

Norská ikona Satyricon v létě po osmi letech v pevnosti. V rámci festivalu Brutal Assault.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace