Zprávy / Festivalové

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.04.2024

S prachem na botách větry ošlehaný Ryder The Eagle, znovuzrozená kytarovo-psychedelická jízda Ghost of You, nekompromisní, feministická a přitom křehká Arleta nebo pokojíčkové písničkářství řízlé jazzem v podání Obligatne doplňují program brněnského Obrfestu. Tradiční oslava příchodu léta se odehraje již podesáté 14. a 15. června mezi zahradami a dvorky lemovanými řekou Svitavou v Obřanech. Jubilejní line-up v sobě mísí zahraniční exkurz, stálice české alternativy i čerstvou krev na scéně.

Toulky evropským světadílem zavedou opět do Brna francouzského hudebníka a věčného romantika Ryder the Eagle. Se srdcem na dlani a kytarou kolem ramen učaruje tento světoběžník svým až kazatelským přednesem nejednu křehkou duši. Dojímání zaručeno, kapesníčky s sebou. Z dlouhého cesty se také po pětileté pauze na prkna pódií vrací brněnská formace Ghost of You snoubící kytary, syntezátory, osobitý songwriting a jakékoliv další nečekané prvky jdoucí zrovna okolo. Ze zimního spánku vystartují přímo s novou deskou, kterou zaručeně rozvibrují celé Obřany.

Rapovou a zároveň škatulky bořící složku v programu zastane Arleta. Její plivanec do tváře veškeré toxické maskulinitě, misogynii a nesnášenlivosti všeho druhu zaobalený do zastřených vokálů, křehkosti a dávky temnoty nedopřeje jen tak klidu. Stačí si pustit jeden z jejích posledních singlů Free, který nahrála s ní nahrál Edúv Syn. A pokud budete hledat chvíli zklidnění, tak tu na okraji Brna nabídnou hypnotičtí Obligatne. Hudba tohoto slovenského tria pracující s prvky jazzu, soulu a popu si hned zkraje jejich kariéry vysloužila přirovnání k Alfa Mist a jejich vystoupení slibuje ponor do světa pokojíčků a myšlenek v nich schovaných.

Aktuální várka kapel doplňuje již bohatý line-up čítající například na na Anděla nominovaného Jakuba Königa a jeho Hvězdy, jako víno zrající z lesů vybíhající Zrní nebo čerstvou držitelku Anděla v kategorii Alternativa a elektronika Annu Vaverkovou. Nemůže chybět ani strůjce všech nejlepších večírků za posledních několik let Ventolin, který tentokrát vedle vlastní show dorazí i s novou kapelou Ametyst, tedy projektem, jehož hlavní ambicí je být prý tou nejlepší předkapelou široko daleko. Bude to hodně soft, freezy i dolce. A kdyby vám snad po Ventolinovi zůstalo ještě náhodou suché tričko, tak ho můžete rovnou zahodit, protože při živácích rapového uragánu P/\ST prší pot všude kolem.

Protože je třeba oslavit jubileum stylově, přidává Obrfest rovnou celou novou stage. Trchova zahrada se tak stane v sobotním programu dějištěm nejrozličnějších divadelních představení, ale ve večerních hodinách i hudebním pódiem s jedinečně magickou atmosférou. A tím se rozhodně nekončí, k tradiční směsici nejrůznějších workshopů, divadel a přednášek si Obrfest schovává v rukávu ještě spoustu trumfů, které bude postupně tasit až do červnového setkání ve spleti obřanských uliček a zahrad.

Info

Obrfest
14.-15. 6. 2024
Obřany, Brno

Web
FB event
Instagram

foto © Václav Mach

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu MikuLOVE

redakce 25.05.2024

Festival již tradičně představí kapelu z Japonska - tentokrát Plastic Dogs, avantgardní formaci saxofonistky Ono Ryoko.

Groove Brno ohlašuje MonoNeona, Forq a Freak Power

redakce 24.05.2024

Coby pravák hraje MonoNeon na kytaru původně určenou pro leváky, ale bez toho, aniž by si otočil struny.

Mladí ladí jazz i na podzim

redakce 24.05.2024

Největší hvězdou bude argentinský hudební skladatel Gustavo Santaolalla.

Le Guess Who? oznamuje kurátory a prvních sto jmen

redakce 23.05.2024

17. ročník festivalu Le Guess Who? proběhne pod kuratelou hudebních průkopníků Arooj Aftab, Bo Ningen, Crystallmess, Darkside, Mabe Fratti a Touching Bass.

Knižní lázně v Mariánských Lázních

redakce 22.05.2024

Program vyznávající pestrost kultury v atmosféře lázeňského města připomene i výročí Franze Kafky a Bedřicha Smetany.

Hloubkový ponor na oslavě Hlubina

redakce 21.05.2024

Hloubkový ponor do podzemního světa kulturní scény, poslední návrat na místo vzniku a nová kolaborace.

Cool v plotě osciluje mezi žánry

redakce 21.05.2024

Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény.

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace