Zprávy

Miss Petty vydává track New York

Miss Petty vydává track New York

redakce | Zprávy | 27.03.2024

Performer a hudebník David Daniel, alias první česká drag queen s vlastním repertoárem Miss Petty, přichází s písní New York. Novinka svým tempem opět zve na taneční parket, v textu však překvapí dávkou melancholie.

„V písni popisuji svůj výlet do NYC v březnu před čtyřmi lety. Letěl jsem tam vystupovat ještě jako Miss Petty Pisces, tedy předtím, než jsem vůbec začal dělat hudbu,“ vzpomíná. „Březen 2020 je také měsíc, kdy vypukla pandemie Covid-19. A tak se celý můj výlet nesl ve znamení nejistoty, a nakonec musel i o týden dříve skončit. Tuto nejistotu jsem se snažil zachytit. Text vypráví velmi doslovně můj zážitek s výkladem karet, na který jsem si spontánně zašel. Věštkyně, která mi karty vykládala, prý viděla v mé budoucnosti peníze a dítě. A na mém levém rameni zase ducha - což bylo velmi bizarní. A já si v té chvíli uvědomil, že v mém životě mám problémy mnohem opravdovější a hmatatelnější. Například proč se vyhýbám kontaktu s lidmi, které mám rád?“ přibližuje pražský hudebník.

Do zaoceánského města v únoru vyrazila i Davidova kamarádka, Kass Vladyka. I ta vystupuje jako drag queen jménem Just Karen. „Video k New York jsem jí svěřil proto, že je to vizuální umělec, který se video tvorbou zabývá i na vysoké umělecké škole AVU,“ popisuje Petty vznik klipu, který diváka přenese na nejrůznější newyorská místa. Není to poprvé, co spolu tyto dvě kolegyně spolupracovaly. Just Karen hostuje na songu Cool z EP Y2GAY nebo na remixu písně Cool. Chystají také nový duet.


Skladbu New York produkoval Martin Konvička z experimentálního dua Blue Uandi. Miss Petty s ním již spojila síly v písni Mega Kozy. I tentokrát se nese na vlně europopu, inspirací však také bylo italské disco. Právě europop by měl být pojítkem celého debutového alba, které umělkyně nahrává a připravuje na podzim.

Info

Miss Petty
web interpreta

foto © David Urban

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

Daniel Neighbour u Krmelce

redakce 19.04.2024

Danielův track Climax v sobě spojuje prvky minimal housu a techna.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Nejlepší hudební rezidence v hlavním městě hazardu Las Vegas

komerční článek 18.04.2024

Připravte se ponořit do světa výjimečných hudebních rezidencí, které doslova ovládly srdce návštěvníků z celého světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace