Zprávy

Miss Petty: Teplo a Mír

Miss Petty: Teplo a Mír

redakce | Zprávy | 08.08.2023

Mladý hudebník a performer David Daniel, známý jako první česká zpívající drag queen Miss Petty, se připomíná rok od posledního projektu, EP Slay. Taneční hitovka Teplo a Mír překvapuje svým odvážným textem, v němž také upozorňuje na důležitost LGBTQIA+ komunity ve společnosti.

Rok od vydání svého druhého EP Slay je Miss Petty zpátky s novou hudbou. Teplo a Mír neslevuje z hitových ambicí, které Petty má, a přináší tak údernou skladbu nesoucí se na vlně eurodance. S odvážnou tváří připomíná, že stejnopohlavní sňatky u nás stále nejsou možné a to i přesto, že „Adam a Adam Evě nevadí.“


Novou éru si David přál odstartovat euforickým a pozitivním zvukem, a to se mu díky již osvědčenému brazilskému producentovi Kylanovi povedlo. Ten na rozdíl od blízkého okolí Miss Petty nápad s eurodance zvukem nezavrhl. Naopak nadšeně souhlasil, protože díky různým kompilačním CD se tento sound dostal i k němu za oceán.

fotogalerie z vystoupení v Brně zde

Info

Miss Petty
Facebook

foto © Štěpán Klos

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kuntari a Julek Ploski v Divadle 29

redakce 21.04.2024

Místy až filmově znějící skladby z alba balancují mezi hardcoreovou naléhavostí a delikátností pohádek, působí vyšperkovaně i dysforicky.

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

Daniel Neighbour u Krmelce

redakce 19.04.2024

Danielův track Climax v sobě spojuje prvky minimal housu a techna.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace