Zprávy / Festivalové

Za hory, za doly, na tepfestival

Za hory, za doly, na tepfestival

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.06.2023

V Teplicích se na přelomu června a července odehraje první ročník multižánrového festivalu s názvem tepfestival. Jeho cílem je rozšířit teplickou kulturní scénu a vytvořit v regionu pravidelnou akci zpřístupňující současné umění a kulturu. V průběhu třech dnů si návštěvníci mohou vybrat z bohatého programu, který zahrnuje koncerty, filmové projekce, divadelní představení, přednášky, workshopy pro děti i dospělé, design market a další.

Z více než čtyřiceti bodů programu zmiňme například němý film Muž s kinoaparátem s živou hudbou v podání slovenského MC Prezidenta Lourajdera, koncerty české drag queen Miss Petty, zástupce trauma popu Boba Bleedyho, Nero Scartche se solo projektem Purpl Boi nebo mladé kapely Page Turners. Kino Květen rozzáří například filmy jako Babylon, Karamazovi, filmy El Topo a Svatá Hora chilského umělce Alejandra Jodorowského nebo blok vítězných filmů letošního FAMUFESTu.


Součástí festivalu jsou i divadelní a taneční představení a program zaměřený na slovo a literaturu. Navštívit tak můžete představení inscenace dokumentárního divadla s názvem Kůrovec, taneční vystoupení teplické V Suchu Company, exhibici slam poetry a další.

Podtitul tohoto ročníku, Za hory, za doly, vycházející ze stejnojmenné výstavy současného umění, reflektuje místo, ve kterém se festival odehrává. Totiž v krajině, kterou se nese duch pohádek, nejrůznějších pověstí a mystična na jedné straně, a kruté těžební reality na straně druhé. Tematicky se výstava věnuje paměti jako dynamické součásti našich životů a konkrétního prostředí, které nás obklopuje. Kurátorky výstavy, Hana Sedláčková a Anna Vartecká, ke spolupráci přizvaly Michala Pěchoučka a Rudiho Kovala tvořící uskupení unconductive trash, audiovizuální umělkyni Leu Petříkovou, interdisciplinárního umělce Miroslava Haška, umělce zabývajícího se světlem Jana Poše, umělce a architekta Richarda Loskota a mladý kolektiv tvořený Laurou Fil’akovou, Hanou Kokšalovou, Barborou Kropáčkou a Štefanem Peckem.

Info

tepfestival
30. 6. –⁠ 2. 7. 2023
Dům kultury Teplice a okolí, Teplice
Fb festivalu

foto © se svolením tepfestivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace