Zprávy / Úplňkové

Moody Moon Noize vol. 5: Jezero, lázně a extáze. Podruhé v Chomutově.

Moody Moon Noize vol. 5: Jezero, lázně a extáze. Podruhé v Chomutově.

redakce | Zprávy / Úplňkové | 31.01.2024

Pátý ročník butikového festivalu Moody Moon Noize proběhne poslední srpnový víkend opět v severočeském Chomutově. Loňská edice, pořádaná společně s tamním spolkem Kuprospěchu, oživila hned několik pozoruhodných prostor v městském centru, pro aktuální ročník pořadatelé slibují další exkluzivní lokace – například Kamencové jezero nebo Městské lázně. Moody Moon Noize vol. 5 se odehraje během tří dnů 29.–31. srpna 2024, mezi prvními jmény se objevuje legendární formace The Ecstasy of St. Theresa, rapový hit jménem Rohony nebo oceňované umělkyně Petra Hermanova a Anna Vaverková.

První limitovaná edice vstupenek na festival je vyprodána, od středy 31. ledna je v prodeji další vlna vstupenek v hodnotě 690,- Kč (plus příslušné poplatky). Kapacita akce je stanovena na 350 osob, určitá část vstupenek bude alokována pro místní obyvatele.


Myšlenka na butikový festival s omezenou kapacitou pořádaný na specifických místech vznikla na jaře roku 2020, od druhého ročníku ohlásili pořadatelé přehlídky – tým magazínu Full Moon a promotérské platformy Heartnoize a Mood – její putovní charakter. Po dvou ročnících v Mariánských Lázních a jedné edici v Prachaticích zakotvil festival Moody Moon Noize v severočeském Chomutově. Loňský ročník proběhl za velkého zájmu publika i obyvatel města a provázely ho nadšené ohlasy, i proto se pořadatelé rozhodli pátou edici pořádat znovu tam.
„Už v průběhu minulého ročníku bylo jasné, že se do Chomutova v roce 2024 vrátíme. Spolupráce s místním spolkem Kuprospěchu byla vynikající a velmi pozitivní ohlasy jsme vnímali snad od všech místních,“ říká k aktuálnímu ročníku šéfredaktor magazínu Full Moon Michal Pařízek a upřesňuje: „Druhý ročník v Chomutově vnímáme jako výzvu, rozhodně nebude totožný jako ten loňský. V některých prostorách zdejšího malebného centra festival zůstává, ale nabídne i další exkluzivní lokace, například stage na molu unikátního Kamencového jezera. Site-specific performance patří k Moody Moon Noize od prvního ročníku, věříme, že letošní program tuto disciplínu posune na další úroveň.“

„I ze strany Kuprospěchu panovala ohledně minulého ročníku velká spokojenost. Kromě benefitů pro město přinesl přímo našemu spolku spoustu nových impulzů a výzev, které chceme v budoucnu zúročit nejen na nadcházejícím ročníku festivalu,” potvrzuje za spolek Kuprospěchu Petr Karásek a doplňuje: „Fond zajímavých míst, která jsou v centru našeho města a dostupná technicky či finančně pro pořádání hudebních produkcí daného typu, není nevyčerpatelný. Proto jsme moc rádi, že se podařilo domluvit také místa nová a v mnoha ohledech mimořádná. Highlightem je pak určitě brutalistní budova již léta zavřených Městských lázní.”

Program pátého ročníku Moody Moon Noize bude tradičně žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény. Rezonující jména jako Rohony, Anna Vaverková nebo Petra Hermanova – obě jsou za svá loňská alba nominována na ceny Vinyla a Apollo – doplní například slovenské naděje DASA či Meowlau x Val nebo žhavá indie psychedelická senzace Island Mint. Své vůbec první oznámené vystoupení k pozoruhodné kolekci Kaspar Hauser (opět nominace na cenu Vinyla) odehraje dvojice Yanntray & Kvítek, pořadatelé doporučují také koncert anonymního projektu Eastworks. Samostatnou kapitolou pak bude set legendární formace The Ecstasy of St. Theresa, která festival v sobotu 31. srpna uzavře.
„Už od druhého ročníku jsme si pohrávali s myšlenkou zařadit mezi desítky zástupců převážně mladých a začínajících uměleckých projektů i jméno, které utvářelo vkus zcela jiné generace. Comeback EOST se ukázal jako fantastická příležitost tento sen zhmotnit a jsme rádi, že mezi několik málo koncertů na řádově větších festivalech zařadili i ten náš,” dodává na konto překvapivého bookingu David Čajčík z Heartnoize.


Moody Moon Noize vol. 5 bude kromě zmíněných lokací probíhat mimo jiné i v Oblastním muzeu, Kulisárně Městského divadla nebo Kostele svaté Kateřiny. Podobně pestrý bude také doprovodný program, v němž najdou své místo autorská čtení, výtvarné instalace, diskuze nebo tematické procházky. Kompletní program festivalu Moody Moon Noize vol. 5. bude oznámen v průběhu jara.

Info

Moody Moon Noize vol. 5
29.–31. 8. 2024 Chomutov
Fb událost
web festivalu

Vystoupí: Anna Vaverková, DASA, Eastworks, The Ecstasy of St. Theresa, Petra Hermanova, Island Mint, Meowlau x Val, Rohony, Yanntray & Kvítek a mnoho dalších.

foto © se svolením Kuprospěchu

Festival Moody Moon Noize je v roce 2024 podpořen grantem od Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury a města Chomutov.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku

redakce 02.02.2024

Pětice hudebníků z eklektických hudebních kruhů se na novém albu stává něčím větším než jen součtem svých částí.

Full Moon #153 na Spotify

redakce 17.01.2024

Olivia Rodrigo, redakční žebříčky, TikTok. A taky playlist!

ESNS Moon 2024

redakce 16.01.2024

Program letošního ročníku festivalu Eurosonic Noorderslag vypadá vskutku mocně, koncentrace nových jmen, hvězd, starých známých a kamarádů je pozoruhodná.

Full Moon #153: Hvězda budoucích generací

redakce 04.01.2024

První číslo v novém roce se pravidelně ohlíží za minulým obdobím, tentokrát prostřednictvím tématu věnovaného Olivii Rodrigo.

Full Moon #152 na Spotify

redakce 12.12.2023

Tradičně jsme pro vás sestavili playlist, který si můžete pustit ke čtení nebo i během jiných chvil.

Full Moon #152: Siegfried Herz a odvaha vidět

redakce 27.11.2023

Dílo Siegfrieda Herze oslovuje nejen svou hloubkou a odlišností a možná i romantikou, kterou v sobě má zakódovanou, ale i svou šíří.

Full Moon #151 na Spotify

redakce 13.11.2023

Objevujte skrze čtení a naslouchání...

Full Moon #151: Pátrání po ideálech s Katarzií

redakce 30.10.2023

Průvodkyně emancipací Katarzia objektivem Julie Hrnčířové na obálce listopadového Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace