Zprávy / Předbíháme

Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

redakce | Zprávy / Předbíháme | 11.05.2017

Mount Kimbie jsou zpět. Třetí album se konečně rýsuje a představu o něm si můžete udělat z tracku Marilyn, na kterém toto postdusbtepové duo spolupracovalo s Mica Levi známou spíše jako Micachu. Rozhodně zajímavější ale bude si je vychutnat naživo v úterý 14. listopadu v MeetFactory.

Kai Campos a Dominic Maker se potkali na Southbank University v Londýně, našli společnou zálibu v kytarové scéně a hip hopu, ale zároveň měli chuť dělat hudbu trochu jinak, dát hudbě nový tvar. Debutový singl Maybes z roku 2009 nastartoval jejich kariéru a Mount Kimbie se stali miláčky jak kritiků, tak stále rostoucího publika. Takřka ze dne na den se stali vůdčími postavami britské nezávislé elektronické scény a pod svá křídla si je vzal slavný label Warp.

Naposledy byla tahle postdubstepová legenda v MeetFactory v říjnu 2016 a už tehdy se šířily zvěsti, že se chystá nové album. Poslední album Cold Spring Fault Less Youth vyšlo na Warp Records už v roce 2013 a od té doby vydali Dominic Maker a Kai Campos několik remixů a EP, ale hlad po velké desce zůstal. V dubnu se vynořil single We Go Home Together a zaslouženě sklidil pochvalu od hudební kritiky. Za všechny jmenujme magazín Pitchfork, který jednak ocenil minimalismus nechávající vyniknout vokály Jamese Blakea a jednak závan změny v dosavadní tvorbě dua. „Není to zábavná píseň,“ napsal Pitchfork „ale signalizuje, že Mount Kimbie vstupují do nového světa. Není to elektronická píseň, ale spíše gospel. Je vzrušující vidět je dělat něco jinak.“


Nový track Marilyn byl vpuštěn do světa ve středu 10. května a tentokrát s Mount Kimbie spolupracovala jejich dlouholetá kamarádka Mica Levi aka Micachu. Podle slov kapely je tato výrazná zpěvačka jejich dlouholetým zdrojem inspirace a vdechla novému songu hodně ze své osobnosti. Videoklip k písni natočil módní fotograf a filmový režisér Mark Lebon, který spolupracoval s takovými ikonami módního světa jako je např. Vivienne Westwood, Jean-Paul Gaultier nebo John Galliano. Video k písni pojal jako intimní portrét rodinného života, který je poskládán z různých záběrů zachycujících režisérovy dva syny: Tyrona Lebona, který s Mount Kimbie spolupracoval na videoklipu k písni Would Know z jejich debutového alba Crooks and Lovers, a Franka Lebona. Ten pro změnu natočil video ke zmíněné písni We Go Home Together.

V rámci podzimního evropského turné nás podle oficiálního prohlášení čeká „spousta nové hudby a nových nápadů“. Možná trochu strohý popis toho, co pražské publikum čeká, je nutno doplnit stále živými vzpomínkami na předchozí koncert v MeetFactory.

Info

Mount Kimbie (uk)
14. 11. 2017 20:00
MeetFactory, Praha
www.meetfactory.cz/cs/program/detail/mount-kimbie-uk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Britské kouzlo americany: Jade Bird

redakce 17.05.2019

Jejím poznávacím znakem je výrazný vokál, silná melodie a schopnost tlumočit americký folk svým evropským vrstevníkům.

Godsmack poprvé v České republice

redakce 30.04.2019

Energické kvarteto v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny. O den dříve, než se původně plánovalo.

Yungblud se na podzim vrátí do Prahy

redakce 11.02.2019

Po vyprodaném lednovém koncertu Yungblud oznamuje velké turné, při kterém na podzim zahraje také v pražském klubu Roxy.

Blood Red Shoes vezou novou desku

redakce 10.02.2019

I když desku Get Tragic provázela smůla, je venku a Blood Red Shoes oznámili turné, včetně koncertu v Lucerna Music Baru.

Archive oslaví v Praze své čtvrtstoletí

redakce 29.01.2019

Skupina Archive slaví neuvěřitelných 25 let své činnosti, která zahrnuje 12 studiových alb. Velká oslava v Paláci Akropolis.

Popová Tove Lo v české premiéře

redakce 27.01.2019

Nejsmutnější dívka Švédska? Tove Lo hostovala v mnoha skladbách známých interpretů, v Praze se však představí sólo.

Ariana Grande přiveze nové album

redakce 19.12.2018

Zpěvačka Ariana Grande ohlásila světového turné, na které v příštím roce vyjede u příležitosti vydání nového alba Sweetener.

The Smashing Pumpkins zpět v Praze

redakce 28.11.2018

The Smashing Pumpkins ohlašují své první koncertní turné od roku 2000, na kterém se představí původní členové skupiny.

Muse přivezou do Prahy novou desku

redakce 06.11.2018

Muse oznámili termíny světového turné Simulation Theory, v rámci kterého zavítají také do Prahy, na letiště v Letňanech.

Legendární Tool znovu v Praze

redakce 25.10.2018

Nepravděpodobné skutečností? Tool mají před vydáním další desky a jejich evropské koncertní turné zahrnuje i zastávku v Praze.