Zprávy / Předbíháme

Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

redakce | Zprávy / Předbíháme | 11.05.2017

Mount Kimbie jsou zpět. Třetí album se konečně rýsuje a představu o něm si můžete udělat z tracku Marilyn, na kterém toto postdusbtepové duo spolupracovalo s Mica Levi známou spíše jako Micachu. Rozhodně zajímavější ale bude si je vychutnat naživo v úterý 14. listopadu v MeetFactory.

Kai Campos a Dominic Maker se potkali na Southbank University v Londýně, našli společnou zálibu v kytarové scéně a hip hopu, ale zároveň měli chuť dělat hudbu trochu jinak, dát hudbě nový tvar. Debutový singl Maybes z roku 2009 nastartoval jejich kariéru a Mount Kimbie se stali miláčky jak kritiků, tak stále rostoucího publika. Takřka ze dne na den se stali vůdčími postavami britské nezávislé elektronické scény a pod svá křídla si je vzal slavný label Warp.

Naposledy byla tahle postdubstepová legenda v MeetFactory v říjnu 2016 a už tehdy se šířily zvěsti, že se chystá nové album. Poslední album Cold Spring Fault Less Youth vyšlo na Warp Records už v roce 2013 a od té doby vydali Dominic Maker a Kai Campos několik remixů a EP, ale hlad po velké desce zůstal. V dubnu se vynořil single We Go Home Together a zaslouženě sklidil pochvalu od hudební kritiky. Za všechny jmenujme magazín Pitchfork, který jednak ocenil minimalismus nechávající vyniknout vokály Jamese Blakea a jednak závan změny v dosavadní tvorbě dua. „Není to zábavná píseň,“ napsal Pitchfork „ale signalizuje, že Mount Kimbie vstupují do nového světa. Není to elektronická píseň, ale spíše gospel. Je vzrušující vidět je dělat něco jinak.“


Nový track Marilyn byl vpuštěn do světa ve středu 10. května a tentokrát s Mount Kimbie spolupracovala jejich dlouholetá kamarádka Mica Levi aka Micachu. Podle slov kapely je tato výrazná zpěvačka jejich dlouholetým zdrojem inspirace a vdechla novému songu hodně ze své osobnosti. Videoklip k písni natočil módní fotograf a filmový režisér Mark Lebon, který spolupracoval s takovými ikonami módního světa jako je např. Vivienne Westwood, Jean-Paul Gaultier nebo John Galliano. Video k písni pojal jako intimní portrét rodinného života, který je poskládán z různých záběrů zachycujících režisérovy dva syny: Tyrona Lebona, který s Mount Kimbie spolupracoval na videoklipu k písni Would Know z jejich debutového alba Crooks and Lovers, a Franka Lebona. Ten pro změnu natočil video ke zmíněné písni We Go Home Together.

V rámci podzimního evropského turné nás podle oficiálního prohlášení čeká „spousta nové hudby a nových nápadů“. Možná trochu strohý popis toho, co pražské publikum čeká, je nutno doplnit stále živými vzpomínkami na předchozí koncert v MeetFactory.

Info

Mount Kimbie (uk)
14. 11. 2017 20:00
MeetFactory, Praha
www.meetfactory.cz/cs/program/detail/mount-kimbie-uk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

New Model Army oslaví čtyřicátiny i v Lucerna Music Baru

redakce 09.03.2020

Tři slova, patnáct desek, čtyřicet let. Kapela, která nikdy nepatřila k mainstreamu, ale bez které by byla celá postpunková hudba nepoměrně chudší.

Ti, které to pořád baví. Mudhoney v Praze.

redakce 12.02.2020

Je jen málo radostnějších výjevů než pohled na rockovou kapelu, kterou to BAVÍ i po více než třiceti letech.

Neřvi mi do ucha zvou na podívanou bez konce

redakce 06.01.2020

„Ničemu nerozumím, na nic se nesoustředím a je to zvláštní,“ zpívá se v refrénu nového singlu tria Neřvi mi do ucha, který předznamenává nové Druhé album.

Singl Sebe připomenul léto

redakce 04.01.2020

I další ze série písní žánru Kára Patrasová Rap dvojice Sebe vznikl ve studiu Megahit Lair a vychází pod vlajkou multižánrového labelu Dayspeed Records.

Do nejhlubších zákoutí vlastní duše. Nick Cave se vrátí do Prahy.

redakce 18.10.2019

S nečekaným, ale o to vřeleji přijatým novým albem Ghosteen vyráží Nick Cave and The Bad Seeds do světa a oznamují evropské turné na jaro 2020, které zahrnuje i Prahu.

Russian Circles a Torche společně v Praze. Kombinace snů.

redakce 08.10.2019

Full Moon Forum a Lucerna Music Bar uvádějí v rámci oslav deseti let magazínu Full Moon dvoják Russian Circles + Torche.

Výživná výběrovka z festivalu Off je na Spotify

redakce 14.07.2019

Blíží se jeden z každoročně nejsilnějších evropských festivalů, polský Off dává už léta prostor zajímavé alternativě i těm největším jménům současného hudebního světa.

Tycho se vrací do Prahy

redakce 23.05.2019

Na Grammy nominovaná downtempová formace Tycho na letošní rok chystá změnu zvuku a desku Weather. Představí ji i v Praze.

Britské kouzlo americany: Jade Bird

redakce 17.05.2019

Jejím poznávacím znakem je výrazný vokál, silná melodie a schopnost tlumočit americký folk svým evropským vrstevníkům.

Godsmack poprvé v České republice

redakce 30.04.2019

Energické kvarteto v čele s charizmatickým zpěvákem a kytaristou Sullym Ernou vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny. O den dříve, než se původně plánovalo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace