Zprávy / Pozvánky

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

Mouvo jako výběr toho nejzajímavějšího z audiovizuální kultury

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.02.2024

Devátý ročník oceňované konference Mouvo, kterou pořádá pražské studio Oficina, nabídne výběr toho nejzajímavějšího ze světové scény audiovizuální kultury spolu s reflexí aktuálních témat, technologického a sociálního vývoje. Do Prahy jsou opět pozváni umělci, autoři a studia, jejichž práce osciluje na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Konference bude mít i letos dvoudenní formát. Téma, kterému se bude věnovat reflektuje autonomní a od lidské kontroly osvobozenou tvorbu strojového učení, aktuálně komunikované jako umělá inteligence. Ze stále saturovanější mlhoviny obrazů se postupně rýsuje vzorec mechanismu samotného. Restrikce zabraňující konat proti zájmům tvůrců lze obejít a mechanismus se tak stává nástrojem nepředvídatelných záměrů. V umělé inteligenci můžeme rozpoznat metaforu homunkula Golema - bytosti člověkem stvořené, pro člověka představující hrozbu ve své osvobozené a ve svých důsledcích nezamýšlené činnosti.


Konference nabídne panelovou diskusi věnující se tématu AI a machine learning, navazující na diskuzi z Mouvo 2023. Řečníky pod vedením Víta Zemčíka budou Moritz Schwind (Entagma, profesor z Nuremberg Tech), Tomáš Hříbek (PhD z pražského Institutu filozofie) a Amelie Dinh (vedoucí kontextového výzkumu ze studia Bakken & Bæck). Návštěvníci se mohou těšit na Collective Realtime Promting pod vedením Christophera Grunbergra a Davida Sheldon-Hickse z Territory Studio.

Chystanou novinkou budou Profesionální konzultace, v rámci kterých mohou zájemci získat ve 20 minutách fundované ohodnocení své práce a personalizované doporučení na základě jejich portfolia. Konzultace povedou členové studia Oficina a další profesionálové z oboru.

Info

Mouvo 2024
1.-2. 3. 2021
Technologické centrum UMPRUM, Praha
web

foto © Mouvo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace