Zprávy

Nová podcastová série Club Cast

Nová podcastová série Club Cast

redakce | Zprávy | 21.02.2021

Nový pořad Club Cast se bude týkat především alternativní hudby a bude natáčený po různých hudebních klubech. Za projektem stojí Dominik Michalec a Štěpán Poul, kteří začínali s pořádáním hudebního festivalu Underground live. Každá epizoda pořadu má krom písně od kapely obsahovat také krátký rozhovor bude natočená v jiném hudebním klubu s důrazem na ty mimopražské. První sezóna bude obsahovat šest dílů. Pilot byl natočen v pardubickém Klubu 29 s Jakubem Cermaquem.


Tvůrci k pozadí vzniku projektu uvádí: „Za 2020 jsme si řekli, že uspořádáme festival kvůli kulturní krizi, kdy nebylo dostatek akcí za celý rok a vše se dohánělo v létě. Krize v kultuře a obzvlášť v hudbě pokračuje nadále. Totiž krachují hudební kluby, muzikanti své nové písně mohou leda zahrát při livestreamu. Chybí zde nějaký osobní kontakt s fanoušky. Jde o to, že jsme si řekli, když už máme za sebou zkušenost s undergroundovým festivalem, tak bychom rádi pomohli jak těm kapelám, tak i klubům.“ A dále dodávají: „Rádi bychom se angažovali v rámci propagace ne-mainstreamových muzikantů. Za 2020 vyšlo mnoho skvělých alb a česká undergroundová scéna doslova roste před očima. Proto jsme se rozhodli vzít do vlastních rukou tento koncept pořadu, kde pomůžeme zviditelnit kluby, který musí maximálně fungovat skrz otevřené okénko.“

Info

Club Cast
YouTube pořadu

foto © archiv tvůrců

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příběh preppera Oktobrina stvořil kolektiv autorů

redakce 07.03.2021

V pozadí celého příběhu stojí i aktuální téma klimatické změny a snahy o hledání způsobů, jak o této zcela jistě největší hrozbě vyprávět.

Hvozd vydáva výber remastrovaných prvotín

redakce 07.03.2021

Skladby kompilácie sa pohybujú od začiatkov inšpirovaných českým undergroundom a poéziou až k šanzónovo-kabaretnému zvuku.

Mezinárodní den žen v otrlé společnosti

redakce 07.03.2021

Všem maminkám, babičkám, prababičkám a ženám s outěžkem i bez něj bude naděleno k jejich svátku něco mnohem praktičtějšího, a sice pořádně virilní muž.

Vychází deska k nedožitým sedmdesátinám Mejly Hlavsy

redakce 06.03.2021

CD Magické noci 1997 představuje kompletní záznam koncertu z kopřivnického koncertu The Plastic People ze 14. lisopadu 1997.

Godspeed You! Black Emperor chystají novou desku

redakce 06.03.2021

"Fotři si celý den vypráví o umírajících manželkách a o tom, co jedli k obědu a co udělají se svými zbraněmi, až přijde antifa." Čekáme na nový začátek?

Něco něco dělají Vlny

redakce 05.03.2021

Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem.

Kolektivní Halucinace nabízí reflexi současnosti

redakce 05.03.2021

Kapela Kolektivní Halucinace loví v širokém hudebním spektru od akustické balady přes ambientní nálady až k experimentální elektronice.

MFF Karlovy Vary se uskuteční v srpnu 2021

redakce 05.03.2021

Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie COVID-19 v České republice se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli o posunu termínu karlovarského festivalu.

Lowmoe vypouští z kapes první ze svých tapes

redakce 04.03.2021

Vizuální stránka pokračuje v lo-fi estetice předchozí tvorby a věnuje se obyčejnosti, rutinním momentům ze všedního života v nevšední době.

Cenu Apollo 2020 získala písničkářka Amelie Siba

redakce 04.03.2021

Cenu Apollo 2020 si z pražského klubu Roxy dnes odnesla osmnáctiletá písničkářka Amelie Siba za své album Dye My Hair.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace