Zprávy / Pozvánky

Amparo Sánchez: ženský protipól Manu Chaa v Praze

Amparo Sánchez: ženský protipól Manu Chaa v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.01.2015

Španělská diva Amparo Sánchez se řadí mezi hlavní představitele mezinárodního "mestizo" rocku hned za Manu Chaa, který je současně jejím blízkým přítelem a občasným spolupracovníkem. Se svojí bývalou kapelou Amparanoia se Amparo stala v roce 2005 vítězkou ceny BBC World Music Award a hostem mnoha významných světových festivalů od Roskilde po Rock Festival v Buenos Aires.


Espíritu del Sol je název třetího samostatného alba španělské zpěvačky Amparo Sánchez. Po vydání Alma de Cantaora v roce 2012 a prvního sólového alba Tuscon-Habana v roce 2010 přichází v roce 2014 Amparo s albem 12 okouzlujících skladeb, které vydalo vydavatelství World Village/Harmonia Mundi. Stejně jako v případě Tuscon-Habana bylo i poslední album nahráno ve Wavelab Studios v arizonském Tusconu. Producent Joey Burns (Calexico) pozval na nahrávání další muzikanty ze skupiny Calexico jako jsou například John Convertino (bubny), Sergio Mendoza (klávesy, akordeon), Ryan Alfred (basy), Jacob Valenzuela (rohy), Brian Lopez (vokály), Mona Chambers, Vicky Brown (housle) a Mariachis Luz de la Luna. Navíc některé písničky byly nahrány během turné po Argentině a Mexiku. Píseň El ultimo Cuarteto en Paris vznikla za spolupráce legendární hvězdy Cordoba-cuarteto La Monou Jimenez. Espíritu del Sol opět ukazuje Amparo Sánchez jako jednu z typických představitelek španělské hudební scény.


Od vydání prvního alba s kapelou Amparanoia v roce 1997 se udála řada věcí. Amparo vyrostla v jednu ze světových hvězd legendárního stylu "mestizo", v roce 2005 vyhrála BBC World Music Award a stala se skvělou muzikantkou, která chce hrát na velkých festivalech stejně jako v malých klubech. Nové písničky vyjadřují Ampařinu silnou víru v pozitivní a důležitou roli žen, kterou mohou hrát v našem světě. Stejně jako v minulosti, její nové album opět reflektuje její vášeň pro bolero, rumbu a také argentinské "cuarteto", vše namícháno v horké pouštní produkci Joeye Burnse. Po vydání posledního alba vyrazila Amparo Sánchez opět na tour s pětičlennou kapelou - s Jose Alberto Varona Saavedrou (trubka), Jordi Mestresem (kontrabas), Willy Fuegou (kytara) a Ricardem Parerou (bicí). Pestré a velmi dobře napsané texty zpívané výjimečným hlasem. Nic, než křehká čistota a angažovaná střízlivost. Amparo Sánchez je navíc umělkyní, která se s nadšením dělí o své písničky a pocity na podiu s posluchači. Renomovaný časopis Songlines o ní napsal: "Bylo by snadné odepsat Amparo Sánchez jako dalšího šiřitele vykořeněné hudby, ale její nejchytřejší trik je v textech kombinovat politickou angažovanost v Latinské Americe a duchovní odkaz Matky země s bludným španělským ponurým skepticismem a vtipem v muzice. To je okouzlující mix".

Info

Amparo Sánchez (es)
11. 2. 2015 19:30
Palác Akropolis, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 370, - na místě

www.facebook.com/events/791576097580816
www.facebook.com/amparosanchez17
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace