Zprávy / Pozvánky

Amparo Sánchez: ženský protipól Manu Chaa v Praze

Amparo Sánchez: ženský protipól Manu Chaa v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.01.2015

Španělská diva Amparo Sánchez se řadí mezi hlavní představitele mezinárodního "mestizo" rocku hned za Manu Chaa, který je současně jejím blízkým přítelem a občasným spolupracovníkem. Se svojí bývalou kapelou Amparanoia se Amparo stala v roce 2005 vítězkou ceny BBC World Music Award a hostem mnoha významných světových festivalů od Roskilde po Rock Festival v Buenos Aires.


Espíritu del Sol je název třetího samostatného alba španělské zpěvačky Amparo Sánchez. Po vydání Alma de Cantaora v roce 2012 a prvního sólového alba Tuscon-Habana v roce 2010 přichází v roce 2014 Amparo s albem 12 okouzlujících skladeb, které vydalo vydavatelství World Village/Harmonia Mundi. Stejně jako v případě Tuscon-Habana bylo i poslední album nahráno ve Wavelab Studios v arizonském Tusconu. Producent Joey Burns (Calexico) pozval na nahrávání další muzikanty ze skupiny Calexico jako jsou například John Convertino (bubny), Sergio Mendoza (klávesy, akordeon), Ryan Alfred (basy), Jacob Valenzuela (rohy), Brian Lopez (vokály), Mona Chambers, Vicky Brown (housle) a Mariachis Luz de la Luna. Navíc některé písničky byly nahrány během turné po Argentině a Mexiku. Píseň El ultimo Cuarteto en Paris vznikla za spolupráce legendární hvězdy Cordoba-cuarteto La Monou Jimenez. Espíritu del Sol opět ukazuje Amparo Sánchez jako jednu z typických představitelek španělské hudební scény.


Od vydání prvního alba s kapelou Amparanoia v roce 1997 se udála řada věcí. Amparo vyrostla v jednu ze světových hvězd legendárního stylu "mestizo", v roce 2005 vyhrála BBC World Music Award a stala se skvělou muzikantkou, která chce hrát na velkých festivalech stejně jako v malých klubech. Nové písničky vyjadřují Ampařinu silnou víru v pozitivní a důležitou roli žen, kterou mohou hrát v našem světě. Stejně jako v minulosti, její nové album opět reflektuje její vášeň pro bolero, rumbu a také argentinské "cuarteto", vše namícháno v horké pouštní produkci Joeye Burnse. Po vydání posledního alba vyrazila Amparo Sánchez opět na tour s pětičlennou kapelou - s Jose Alberto Varona Saavedrou (trubka), Jordi Mestresem (kontrabas), Willy Fuegou (kytara) a Ricardem Parerou (bicí). Pestré a velmi dobře napsané texty zpívané výjimečným hlasem. Nic, než křehká čistota a angažovaná střízlivost. Amparo Sánchez je navíc umělkyní, která se s nadšením dělí o své písničky a pocity na podiu s posluchači. Renomovaný časopis Songlines o ní napsal: "Bylo by snadné odepsat Amparo Sánchez jako dalšího šiřitele vykořeněné hudby, ale její nejchytřejší trik je v textech kombinovat politickou angažovanost v Latinské Americe a duchovní odkaz Matky země s bludným španělským ponurým skepticismem a vtipem v muzice. To je okouzlující mix".

Info

Amparo Sánchez (es)
11. 2. 2015 19:30
Palác Akropolis, Praha
Vstupné: 250,- v předprodeji / 370, - na místě

www.facebook.com/events/791576097580816
www.facebook.com/amparosanchez17
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Pixies se vrátí do Prahy

redakce 15.09.2021

Historie Pixies je plná rozchodů, převratů a překvapení. Po více než třiceti letech vystupování a nahrávání Pixies zřejmě nalezli kýžený klid.

Startuje XI. ročník hudebních cen Vinyla

redakce 14.09.2021

Chystají se koncerty, přednášky a nově i workshopy Vinyla Academy.

Unikátní site specific akce #5 Prostor

redakce 13.09.2021

Zažijte netradičních #5 Prostor Pražské tržnice během koncertů Hellwany, Aiko, Hlaskontrabas, Floexe s Never Sol a Vážného zájmu.

Slut slaví třicátiny beneficí

redakce 10.09.2021

Jde se do studia a je nad slunce jasnější, že v případě Slut nejde o nějaký hloupě nostalgický reunion.

Další koncerty Rachot v září

redakce 10.09.2021

Na rozdíl od jiných avantgardistů jsou Lotto pravým opakem akademického přístupu. Jejich hudba pulsuje, vysílá seismické vibrace.

Kabinet múz slaví třicet let

redakce 09.09.2021

Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se Kabinet múz představí v nové podobě už v září.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace