Zprávy / Pozvánky

Anson Seabra se vrací jako headliner, Tourist ukáže cestu k perfektnímu beatu

Anson Seabra se vrací jako headliner, Tourist ukáže cestu k perfektnímu beatu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.12.2023

Po vyprodaném koncertě v roce 2019 se Tourist vrací do Prahy. V Kasárnách Karlín vystoupí 26. dubna 2024. Americký hudebník Anson Seabra se vrací do Evropy. Křehké hity jako Welcome to Wonderland nebo Broken tentokrát zazní v pražském klubu Rock Café 6. května 2024.

Britský skladatel a producent William Phillips aka Tourist si nemohl zvolit lepší umělecké jméno – jak sám tvrdí, ve své tvorbě už přes deset let putuje zákoutími elektronické hudby a hledá perfektní beat. V začátcích jej proslavily remixy indie kapel, dnes má na kontě čtyři alba i Grammy za spoluautorství skladby Stay With Me Sama Smithe. Do Prahy přijede představit zbrusu novou nahrávku Memory Morning. Memory Morning se vyhýbá autobiografickým tématům. Tourist zde sleduje specifické nálady, místo svých deníků se drží instinktů, nechává se unášet oblíbenými psychedelickými a shoegaze vlivy (od My Bloody Valentine, Slowdive až k nostalgii The Avalanches).


Anson Seabra pochází ze středozápadu USA, hudební dráha jej zavedla do Los Angeles. Už jeden ze svých prvních hitů, skladbu Walked Through Hell, představil i v proslulé talk show Ellen DeGeneres. Rychlý úspěch překvapil i samotného Seabru, ale jak sám říká, pro skládání písní se narodil, a tuhle příležitost si tak nemohl nechat ujít. Kombinace pečlivě vystavěných a okamžitě chytlavých melodií s poutavými texty dává vzniknout magickému světu, kterému je snadné podlehnout. Většinu písní napsal ve svém pokojíčku, přesto už je slyšely stamiliony posluchačů. Do Prahy přiveze své právě vydané třetí album A Heart Is a Terrible Thing to Break.

Info

Tourist (uk)
26. 4. 2024 20:00
Kasárna Karlín, Praha
Fb událost

Anson Seabra (us)
6. 5. 2024 20:00
Rock Café, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace