Zprávy / Nové desky

Antitrendový crossover Skaraz

Antitrendový crossover Skaraz

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.09.2021

Začalo to jako klasický vtip: “Ukrajinec, Argentinec a Čech přijdou do zkušebny…” a vznikla z toho kapela. I když vše odstartovala potřeba ohmatat si území hip hopu, organismus Skaraz výraz skupiny podvědomě posunul do krajin kytar, synťáků a rapu, ve kterých se nedá vypočítat, jestli vydělá nebo bude přijat.

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života a vytvořilo tak antitrendový crossover. Jejich mozky je nenechaly si vzít nic z unifikovanosti trapu či grimu, v bicích Skaraz je spíš cítit adorace boom bapu. Ale tam, kde by se mohl old school zdát vyčpělý, se jakoby odnikud přidávají neklidné samply a temné synthy. Kytarové party pak vše doplňují o zvuk blížící se shoegazu a metalu.


A pokud hudbu ovlivňují spíše devadesátky a kytarová alternativa, i texty z alba Bůh dálky si berou málo ze současného rapu, zato vycházejí z punku a hardcoru. MC Skalak se nestaví do role úspěšného boha. Častokrát rovnou na sobě reflektuje slabost lidí vůči technologickému pokroku, satiricky popisuje, že pravé hodnoty vidí mimo město a internet, na epických obrazech paroduje nás všechny při každodenní konzumaci i honbě za uznáním a úspěchem.

Info

Skaraz
Bandcamp kapely

foto © se svolením Skaraz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Singl Prago Union ohlašuje desku

redakce 14.08.2022

Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní.

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace