Zprávy / Nové desky

Antitrendový crossover Skaraz

Antitrendový crossover Skaraz

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.09.2021

Začalo to jako klasický vtip: “Ukrajinec, Argentinec a Čech přijdou do zkušebny…” a vznikla z toho kapela. I když vše odstartovala potřeba ohmatat si území hip hopu, organismus Skaraz výraz skupiny podvědomě posunul do krajin kytar, synťáků a rapu, ve kterých se nedá vypočítat, jestli vydělá nebo bude přijat.

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života a vytvořilo tak antitrendový crossover. Jejich mozky je nenechaly si vzít nic z unifikovanosti trapu či grimu, v bicích Skaraz je spíš cítit adorace boom bapu. Ale tam, kde by se mohl old school zdát vyčpělý, se jakoby odnikud přidávají neklidné samply a temné synthy. Kytarové party pak vše doplňují o zvuk blížící se shoegazu a metalu.


A pokud hudbu ovlivňují spíše devadesátky a kytarová alternativa, i texty z alba Bůh dálky si berou málo ze současného rapu, zato vycházejí z punku a hardcoru. MC Skalak se nestaví do role úspěšného boha. Častokrát rovnou na sobě reflektuje slabost lidí vůči technologickému pokroku, satiricky popisuje, že pravé hodnoty vidí mimo město a internet, na epických obrazech paroduje nás všechny při každodenní konzumaci i honbě za uznáním a úspěchem.

Info

Skaraz
Bandcamp kapely

foto © se svolením Skaraz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Duo Meowlau x Val oznamuje EP

redakce 17.01.2022

Titulna skladba Nevermind sa da zaradit do liquid drum and bass zanru s vokalami.

Thistle vydávají první studiovou nahrávku

redakce 12.01.2022

Album obsahuje materiál představující minimalistické ambientní improvizace i pečlivě vystavěné skladby a ukazuje tak relativní tvárnost dvojice.

Insania ohlašuje nové album

redakce 10.01.2022

Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí, vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací...

V0nt vydávají debutové album

redakce 06.01.2022

Jak je u V0nt zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů.

Andrea Šulcová: Nobody Knows

redakce 04.01.2022

Album obsahuje šest písní s autorskými texty i hudbou. Autorka si zároveň sama natočila kytary, zpěvy a příčnou a irskou flétnu.

Nový release Weltschmerzen :: Pain Palace

redakce 02.01.2022

Trinástym releasom vydavateľstva Weltschmerzen je dlhohrajúci album staro-nového projektu Pain Palace.

Munroe vydávají nové album Divoké kvítí

redakce 31.12.2021

Pilotní klip Vlčí menuet vás ponoří do nálady hororů z 50 let.

Stroon vydáva novú nahrávku

redakce 30.12.2021

Ake by to bolo, ak by sa dalo vylučovanie hormónov ovládať vôľou? Ako by sme to vedeli používať a čo by to urobilo s naším sebaobrazom?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace