Zprávy / Nové desky

Antitrendový crossover Skaraz

Antitrendový crossover Skaraz

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.09.2021

Začalo to jako klasický vtip: “Ukrajinec, Argentinec a Čech přijdou do zkušebny…” a vznikla z toho kapela. I když vše odstartovala potřeba ohmatat si území hip hopu, organismus Skaraz výraz skupiny podvědomě posunul do krajin kytar, synťáků a rapu, ve kterých se nedá vypočítat, jestli vydělá nebo bude přijat.

Coby otrlí třicátníci, obsáhlo trio MC Skalaka, producenta Tarase a kytaristy Gonzala, do svého projevu mnoho vlivů posbíraných v průběhu života a vytvořilo tak antitrendový crossover. Jejich mozky je nenechaly si vzít nic z unifikovanosti trapu či grimu, v bicích Skaraz je spíš cítit adorace boom bapu. Ale tam, kde by se mohl old school zdát vyčpělý, se jakoby odnikud přidávají neklidné samply a temné synthy. Kytarové party pak vše doplňují o zvuk blížící se shoegazu a metalu.


A pokud hudbu ovlivňují spíše devadesátky a kytarová alternativa, i texty z alba Bůh dálky si berou málo ze současného rapu, zato vycházejí z punku a hardcoru. MC Skalak se nestaví do role úspěšného boha. Častokrát rovnou na sobě reflektuje slabost lidí vůči technologickému pokroku, satiricky popisuje, že pravé hodnoty vidí mimo město a internet, na epických obrazech paroduje nás všechny při každodenní konzumaci i honbě za uznáním a úspěchem.

Info

Skaraz
Bandcamp kapely

foto © se svolením Skaraz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Petr Marek (Midi Lidi) jako Muzikant Králíček

redakce 24.03.2023

Hodinová deska Předseda obsahuje jedenáct osobních písní, které deníkovým způsobem reflektují současné období autorova života.

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

CRoSz vydává Comfy EP

redakce 10.03.2023

CRoSz žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává Comfy EPčko.

Elýščítat: Healing!

redakce 06.03.2023

Slovenský producent sleduje svým breakbeatovým trackem proces uzdravení.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace