Zprávy

Arleta pro Adikts

Arleta pro Adikts

redakce | Zprávy | 07.02.2024

Rapperka Arleta vydává cover písně Davida Kollera Čas nejde vzít zpátky pro seriál Adikts. Hudební produkce skladby vznikla pod producentským dohledem Olivera Torra stejně jako celý seriálový soundtrack. Cover Čas nejde vzít zpátky v podání Arlety vyšel 2. února 2024 na všech streamovacích platformách u vydavatelství RedHead Records a doplňuje ho lyrics video postavené na záběrech ze závěrečného dílu, jehož je skladba součástí.

Cover Čas nejde vzít zpátky je zpívajícím debutem rapperky. Za nápadem tohoto propojení stojí režisér a scénárista Adam Sedlák a filmový střihač Šimon Hájek. Arleta do coveru vložila svůj tajemný a zároveň křehký vokál, kterým píseň nabrala na intimitě. Společně s Davidem Kollerem, jehož zpěv byl zachován v refrénech, zní autenticky a barevně.


„S textem písničky se dokážu velmi ztotožnit. Je něčím tak výmluvný a mě velmi blízky, že když jsem nahrávala jednotlivé pasáže, měla jsem husí kůži po celém těle. Svou tvorbu nahrávám digitálně a většina produkce vychází z ,umělého’ zvuku, proto mě baví přehánět úpravu hlasu a celkového projevu. I v tomto případě jsme využívali hodně autotune. Tato příležitost pro mě byla krásným vystoupením z komforní zóny,“ komentuje Arleta.

„Je zvláštní kolik životů má některá píseň. První video s panem Čejkou a jeho maminkou natočil Jakub Kohák v roce 2009. Deset let na to natočil Adam Koller skvělou live verzi a dnes po dalších pěti letech ji temně zaranžoval Oliver Torr. Těším se, že se s ním někdy potkám. Arleta mě velmi překvapila,“ uvedl David Koller.

Info

Arleta
Fb interpretky

foto © Romana Kovacs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Bystřická Letní alternativa

redakce 24.07.2024

Festival se koná na dvou nádvořích zámku: velké je s podiem a bary a menší nádvoří slouží jako chillout a gastro zóna, letos s barevnými chutěmi mexické kuchyně.

The Tchendos mají singl

redakce 23.07.2024

Singl je prvním avízem chystaného druhého alba této pražské elektronické party, které vychází v září.

Letní filmovou školu zahájí Hello, Welcome Šimona Holého

redakce 23.07.2024

Snímek Hello, Welcome je o třech herečkách, které se společně vydávají na festival do Karlových Varů.

Na konci léta za Fuchsem vyroste open air stage

redakce 22.07.2024

Coby spolukurátor a především performer představí Dušan Vlk na konci léta za Fuchsem tematicky a energií spřízněná jména.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Gustavo Santaolalla hvězdou festivalu Mladí ladí jazz

redakce 22.07.2024

Santaolalla se ve světě filmu poprvé výrazněji prosadil hudbou k dramatu Zkrocená hora.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Dovolená podle Moře dní

redakce 19.07.2024

Čas léta, čas dovolené. Ne vždy je ale kam a s kým. Co se stane, když si lidé zbydou? Moře dní vydávají singl a videoklip Dovolená.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace