Zprávy / Festivalové

Aurora a Moderat na Metronome

Aurora a Moderat na Metronome

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.12.2022

Norská Aurora a němečtí elektronici Moderat jsou další senzací nového ročníku Metronome Prague, který se uskuteční 22. až 25. června 2023 na pražském Výstavišti, a připojují se k francouzským M83 a britským White Lies a Editors.

více o festivalu zde

Aurora Aksnes svou první skladbu Puppet vydala v roce 2012. První větší ohlas přišel v roce 2015 se skladbou Runaway. Přelomový byl následující rok 2016, kdy vyšlo úspěšné debutové album All My Demons Greeting Me As A Friend a Auroře získalo pověst jedné z nejslibnějších evropských umělkyň. V roce 2018 následovalo EP Infections Of A Different Kind, na které navázalo album A Different Kind Of Human. Zatím poslední deska The Gods We Can Touch vyšla v lednu 2022. Aurora má na kontě i další úspěchy. Svůj hlas propůjčila například severnímu větru v písni Into the Unknown z Disneyovky Frozen 2, kterou si naživo zazpívala s Idinou Menzel na předávání Oscarů. Napsala ústřední píseň pro film Tajemná zahrada s Colinem Firthem a Julie Walters. Známá je také její spolupráce s The Chemical Brothers.


Moderat je elektronická superskupina z Berlína, která během posledních dvou dekád definovala zvuk minimalistického techna a proslavila ho po celém světě. Formace vznikla spojením dvou ikon německé elektronické scény – Modeselektor, v němž se sešli Sebastian Szarya s Gernotem Bronsertem, a projektu Apparat, za kterým stojí Sascha Ring. Aktéři budoucího Moderatu se poprvé potkali v roce 2003 a už tehdy vyšly jejich první skladby na EP Auf Kosten der Gesundheit, které nastínily směr, jakým se formace bude ubírat. Své debutové album s průlomovým singlem A New Error vydali v roce 2009. Druhé album s lakonickým názvem II vyšlo v roce 2013, třetí III je z roku 2016 a zatím poslední deska More D4ta spatřila světlo světa v květnu 2022.

Info

Metronome Prague
22.–25. 6. 2023
Výstaviště, Praha
Fb událost

foto © Birgit Kaulfuss

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Moody Moon Noize vol. 5: Kompletní program a jednodenní vstupenky

redakce 10.06.2024

Mezi nově zveřejněnými jmény se objevuje intenzivní punková čtveřice Deti nebo projekt Mezi patry klid, doprovodný program doplní například výstava fotografky Julie Hrnčířové.

Elektronický festival Rosnička na konci června

redakce 10.06.2024

Festival Rosnička se každoročně snaží objevovat tu nejčerstvější elektronickou muziku.

Hvězdou Blues Alive kytarista a zpěvák Devon Allman

redakce 09.06.2024

Vedle tradičního Klášterního kostela se bude hrát také v hotelu Perk a restauraci Šumpercana.

Hudební program Marienbad Film Festivalu

redakce 08.06.2024

Zlatým hřebem programu je sobotní společné vystoupení legend experimentální hudby Arnolda Dreyblatta, Tibora Szemző a Jozefa Cserese.

Lunchmeat Festival mění formát a otevírá se široké veřejnosti

redakce 07.06.2024

Mezi prvními ohlášenými jmény jsou Oklou, Machinedrum či object blue. Světové premiéry iniciované festivalem představí např. Pinch & Lorem a Toumba & sida100.

U:fest už tento týden

redakce 06.06.2024

V sále rozloží svůj tentokrát kompletně elektronický ekvipment domácí Chorobopop, aby zaprezentovali synth stranu své právě vydané desky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace