Zprávy / Festivalové

Aurora a Moderat na Metronome

Aurora a Moderat na Metronome

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.12.2022

Norská Aurora a němečtí elektronici Moderat jsou další senzací nového ročníku Metronome Prague, který se uskuteční 22. až 25. června 2023 na pražském Výstavišti, a připojují se k francouzským M83 a britským White Lies a Editors.

více o festivalu zde

Aurora Aksnes svou první skladbu Puppet vydala v roce 2012. První větší ohlas přišel v roce 2015 se skladbou Runaway. Přelomový byl následující rok 2016, kdy vyšlo úspěšné debutové album All My Demons Greeting Me As A Friend a Auroře získalo pověst jedné z nejslibnějších evropských umělkyň. V roce 2018 následovalo EP Infections Of A Different Kind, na které navázalo album A Different Kind Of Human. Zatím poslední deska The Gods We Can Touch vyšla v lednu 2022. Aurora má na kontě i další úspěchy. Svůj hlas propůjčila například severnímu větru v písni Into the Unknown z Disneyovky Frozen 2, kterou si naživo zazpívala s Idinou Menzel na předávání Oscarů. Napsala ústřední píseň pro film Tajemná zahrada s Colinem Firthem a Julie Walters. Známá je také její spolupráce s The Chemical Brothers.


Moderat je elektronická superskupina z Berlína, která během posledních dvou dekád definovala zvuk minimalistického techna a proslavila ho po celém světě. Formace vznikla spojením dvou ikon německé elektronické scény – Modeselektor, v němž se sešli Sebastian Szarya s Gernotem Bronsertem, a projektu Apparat, za kterým stojí Sascha Ring. Aktéři budoucího Moderatu se poprvé potkali v roce 2003 a už tehdy vyšly jejich první skladby na EP Auf Kosten der Gesundheit, které nastínily směr, jakým se formace bude ubírat. Své debutové album s průlomovým singlem A New Error vydali v roce 2009. Druhé album s lakonickým názvem II vyšlo v roce 2013, třetí III je z roku 2016 a zatím poslední deska More D4ta spatřila světlo světa v květnu 2022.

Info

Metronome Prague
22.–25. 6. 2023
Výstaviště, Praha
Fb událost

foto © Birgit Kaulfuss

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Festival Věčná naděje a Terne Čhave uvedou hudbu zapomenutého holocaustu

redakce 17.03.2023

Vzniklo pásmo písní, které v koncentračních táborech vznikly nebo s romským holocaustem souvisejí.

Full Moon Stage 2023 je kompletní

redakce 16.03.2023

Výběr interpretů je žánrově rozpřažen od unikátního novodobého folku přes euforický hyperpop až ke tvrdým kytarám. Devatenáct jmen, devatenáct přístupů.

4 + 4 dny v pohybu a místa činu

redakce 16.03.2023

Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky.

The Warehouse Project proběhne poprvé v Rotterdamu

redakce 15.03.2023

V první vlně oznámených umělců se sešla jména jako Bicep, DJ EZ, Kerri Chandler, Peggy Gou, Seth Troxler a mnoho dalších.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace