Zprávy / Pozvánky

Ben Frost se speciální audiovizuální show

Ben Frost se speciální audiovizuální show

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.01.2024

Lunchmeat a MeetFactory opět pojí síly. V pátek 26. ledna představí uznávaného zvukového experimentátora Bena Frosta, který se po šesti letech vrací s novou sólovou nahrávkou. Ve smíchovské továrně vystoupí v audiovizuální show společně s kytaristou Gregem Kubackim a výtvarníkem Tarikem Barrim. Line-up doplní pražské duo Genpaff, ambientní exkurz do mysli dvou techno person, industriálního projektu C4AT a EBM queen Ester.

V průběhu posledních dvou dekád se australsko-islandský skladatel, sound designér a producent Ben Frost vydává na průzkum těch nejzazších končin zvukového vesmíru a dává tak vzniknout rozsáhlé diskografii, v níž se střetávají prvky klasického minimalismu, punk rocku, experimentální elektroniky i black metalu. Frost spolupracuje s umělci jako Brian Eno, Tim Hecker, Swans a Daníel Bjarnason, jeho portfolio čítá pět studiových alb a zahrnuje krom hudební tvorby také instalace, dynamická živá vystoupení, multimediální kolaborace i kompozice pro tanec a divadlo.

Na letošní rok je naplánovaný release nového alba, ohlášeného u londýnského labelu Mute. V pilotním singlu desky Turning the Prism Frost mistrovsky propojuje barvité zvukové vyprávění a vrstevnaté terénní nahrávky do monolitického hudebního celku. Skladba zhmotňuje posun v umělcově osobitém sonickém rukopisu. Frost představí své nové dílo živě v exkluzivním AV live setu na konci ledna v MeetFactory po boku Grega Kubackiho z americké metalcorové formace Car Bomb a audiovizuálního umělce Tarika Barriho.

Info

Ben Frost ft. Greg Kubacki & Tarik Barri AV live + Genpaff live
26. 1. 2024 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © Topper Komm

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace