Zprávy / Pozvánky

Bestial Mouths bezcitně s citem

Bestial Mouths bezcitně s citem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.03.2016

Pravidelně po dvou letech se do Evropy včetně Prahy vrací losangeleská synth-goth-industriální kapela Bestial Mouths. Poprvé se zdejšímu publiku představili v univerzitním sklepení dnes už neexistujícího klubu K4 v roce 2012. Dva roky na to zavítali do vršovického Pilotu blahé paměti, kde s nimi vystoupil Freddy Ruppert. A po dalších dvou letech přijíždějí jen o ulici vedle od Pilotu – na orignálně vyprofilovanou scénu Basement baru. Bestial Mouths tentokrát přivážejí nové dlouhohrající album Heartless, které vychází u Cleopatra Records coby jejich první release na této značce.


Bestial Mouths v čele se zpěvačkou a performerkou Lynette Cerezo patří vedle Youth Code nebo Tearist k pojmům na živé goth-industriální scéně v LA. Jejich první nahrávky se datují k roku 2009, následovaly desky například na DAIS nebo Clan Destine. Ačkoli se zvuk kapely, ovlivněný chladným technem stejně jako divokostí punku a EBM v průběhu času různě proměňoval, základní poznávací znak zůstává - středobodem všeho je Lynettin hlas. Ten ze zpěvu přechází často do sugestivního křiku a démonického jekotu, ze kterého tuhne krev v žilách a díky kterému bývá Lynette srovnávána s Diamandou Galás. V klidnějších polohách připomene Siouxsii, jindy čaruje s hypnotickými rituálními mantrami jak z horrorové noční můry...


Bestial Mouths přijíždějí letos jako trio, ve zcela nové sestavě, ve které z původní čtveřice nezůstal kámen na kameni. Propojením s minulostí je právě vokalistka Lynette - naživo jí doprovodí Brant Showers (jinak činný v dark ambient projektu Sølve) a Eddie O (z projektu Cthulhu Fantasy). Čekat tedy můžeme "nové Bestial Mouths", příčemž ochutnávky z právě vydávané desky Heartless budou ke slyšení už před pražským koncertem na jejich bandcampu. Role předkapely se ujme elektro-ambientní duo BA:ZEL.

Info

Bestial Mouths (us)
Support: Ba:zel
10. 3. 2016 20:30
Basement bar, Praha
Vstupné: 150,- s rezervací / 200,- na místě

www.facebook.com/events/211422539199826
www.bestialmouths.bandcamp.com
www.facebook.com/basementbar.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace