Zprávy / Pozvánky

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.05.2022

Newyorský beatmaker Blockhead opět spojí síly se spřáteleným producentem Arms and Sleepers na čtrnáct koncertů čítající turné v květnu 2022. Pro oba umělce jde o první evropskou tour od začátku pandemie. Na vybraných koncertech se objeví i francouzské elektronické duo il:lo. Brněnská zastávka proběhne už ve středu 25. května 2022 v Kabinetu múz.

Nejnovější album Space Werewolves Will Be The End Of Us All někdejšího člena labelu Ninja Tune vydali Future Archive Recordings v září 2021. Rozebírané a ceněné bylo kritikou mimo jiné ze strany BBC a KEXP. Následující počin podnikl Blockhead v kolaboraci s Aesop Rockem, a to sice v listopadu 2021 pod názvem Garbology a labelem Rhymesayers. Producent, globálně považovaný za jednoho ze soudobých mistrů instrumentálního hip-hopu, odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacet let trvající plodnou kariéru.

Arms and Sleepers, v Berlíně žijící rodák z Bostonu, vydává hudbu od roku 2006 a nadšením z jeho tvorby se netají NPR, Clash Magazine, The Line Of Best Fit, XLR8R, Earmilk, ani nespočet dalších. Po dobu aktivní tvorby si na své konto Arms and Sleepers připsal přes 30 vydaných počinů, 2 000 živých vystoupení a nespočet umístění v televizi a filmech. Třináctá studiová deska, kolaborativně vydaná SlyVinyl Records a DXFXWXU Collectivem, former kingdoms vyšla 10. května. Francouzské elektronické duo il:lo vzniklo roku 2010 a v současné době vydává hudbu pod Batbird a Anjunadeep. Na kontě má také remixy Emancipator či CloZee.

Info

Blockhead (us) + Arms and Sleepers (us) + il:lo (fr)
25. 5. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © se svolením Kabinetu múz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Klub Brno v Ostravě slaví dva roky

redakce 30.06.2022

Hudební prostor s neobvyklým názvem je dílem entuziastů z kulturního spolku Provoz.

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace