Zprávy / Festivalové

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.01.2023

Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku vyhlašuje další ročník hudební soutěže Blues Aperitiv pro nové bluesové a z blues ve své tvorbě vycházející talenty. Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023, který se letos koná od 16. do 18. listopadu.

Ze všech přihlášených porota vybere sedm postupujících a dva náhradníky, kteří zahrají na finálovém večeru v sobotu 15. dubna 2023 v Domě kultury v Šumperku. „Finalisté se představí pětičlenné odborné mezinárodní porotě sestavené z publicistů, hudebníků, promotérů, a v neposlední řadě také před zkušenými diváky,“ vysvětluje předseda mezinárodní poroty a dramaturg festivalu Blues Alive Ondřej Bezr. Mezinárodní rozměr soutěže nově podtrhuje přítomnost zástupce zastřešující organizace European Blues Union v porotě.

Z tohoto finálového večera postoupí na listopadové Blues Alive 2023 dva vítězové. Šanci podívat se na festival získá rovněž ten účinkující, který dostane nejvíce hlasů od publika. Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k hraní na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku. Úspěšní absolventi Blues Aperitivu například pravidelně koncertují na letní scéně Blues Alive v rámci červencového festivalu v Boskovicích.

Info

Blues Alive
web festivalu

foto © se svolením festivalu Blues Alive

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Festival Věčná naděje a Terne Čhave uvedou hudbu zapomenutého holocaustu

redakce 17.03.2023

Vzniklo pásmo písní, které v koncentračních táborech vznikly nebo s romským holocaustem souvisejí.

Full Moon Stage 2023 je kompletní

redakce 16.03.2023

Výběr interpretů je žánrově rozpřažen od unikátního novodobého folku přes euforický hyperpop až ke tvrdým kytarám. Devatenáct jmen, devatenáct přístupů.

4 + 4 dny v pohybu a místa činu

redakce 16.03.2023

Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky.

The Warehouse Project proběhne poprvé v Rotterdamu

redakce 15.03.2023

V první vlně oznámených umělců se sešla jména jako Bicep, DJ EZ, Kerri Chandler, Peggy Gou, Seth Troxler a mnoho dalších.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace