Zprávy / Pozvánky

Bolest navzdory všemu: Converge v Bratislavě

Bolest navzdory všemu: Converge v Bratislavě

waghiss666 | Zprávy / Pozvánky | 02.08.2017

Moc bordel v rámci hardcore. Málo technické pro metly. A punkáči? I odtud může vést cesta k raným deskám Neurosis nebo The Cure - z nažhaveného parketu pod bublajícím kotlem. Přísahal bych, že ten úsměv mezi nataženými pažemi patřil Apačce, když nám ve Futuru plavala nad hlavama, sama se přiznala, že crowdsurfing poprvé ochutnala později. Jiné místo, jiné ruce, stejná nejlepší kapela na světě. Už je pozdě čekat.

Nejlepší jsou ti, co vydrží. Kult zvaný Converge vykvetl z kořenů něčeho, co by pamětníci považovali za metalcore navzdory všemu, co se nosí. Autentická špína, metalový patos, průsečík vlivů tak nesmazatelných, že si bez nich tvrdou muziku neumíme představit. Přetavit bolest, brutalitu, utrpení, samotu v něco krásného. V umění. Ptáme se, kolika litry kafe je potřeba oplachovat setrvačnost, za které vzniká temno Old Man Gloom (Nate Newton), energie Mutoid Man (Ben Koller) a album tak zásadní, jako letošní debut Wear Your Wounds, za kterým stojí Jacob Bannon. Nekonečný tvůrčí zápal Kurta Ballou, oceňovaného producenta tvrdých kapel se vymyká časomírám. Až teď jde všechno na druhou kolej, návrat na gramofony předchází čerstvý dvojsingl I Can Tell You About Pain.


Kapela, co v životní formě zůstává už druhou dekádu a nehodlá zpomalovat. Neurvalé emo přikrmené rzí z města inkvizice, kladivo na čarodějnické rituály trhání srdcí vejpůl. Tohle už dávno není jenom "rachot" a opačná Eve na ploše sedmi temných minut šponuje touhu po další desce roku. Poslední zprávy z domácího studia GodCity zvěstují osmnáct nových tracků, jestli se mezi ně počítají i první dvě ochutnávky nezpochybňujeme, ale zásoby a barevné varianty čerstvého sedmipalce se tenčí. Stejně jako Jane Live, výročního záznamu ikonického setu z loňského Roadburn Festivalu. Kolik vám doma chybí vinylů z katalogu Deathwish Inc? Snad se merch stánek nestihne vyprodat.

Aktuální domácí šňůrné s Neurosis a Amenra rozfouká sestavu a pro změnu pošle neunávnou čtyřku na východ od hranic. Support (pro některé) překvapivě obstarají ostřílené metly Gorguts, Revocation a Havok. Brutalita klasického střihu, zamračený metal od Season of Mist a politicky nabitý technický thrash.

Info

Converge (us) + Gorguts (ca)
Support: Havok (us) + Revocation (us)
21. 8. 2017 19:00
Majestic Music Club, Bratislava

www.facebook.com/events/369879930074464
www.facebook.com/Majestic-Music-Club

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Produkce hudby, Současné umění a Marketing v kultuře se Skvot Czech

redakce 29.02.2024

Exkluzivně pro naše předplatitele nabízíme 50 % slevu na všechny krátkodobé kurzy Skvot.

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace