Brutal Assault 2024 se plní

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Polovinu bohaté sestavy festivalu tvoří premiérová vystoupení. Ty v aktuálním přírůstku připadnou na Američany Necrot.

Reklama

Trvalo to celou dekádu, ale line-up Brutal Assaultu konečně vítá smuteční krále My Dying Bride a jednu z pro doom metal klíčových kapel. Ještě o rok déle to do Josefova dalo zabrat švédským veteránům Vomitory, kteří po dvanácti letech mají na kontě i nové album. Mezi zdivo pevnosti se též vrátí grindcoristé Terrorizer, kteří v létě budou přehrávat World Downfall, jednu z nejkultovnějších desek žánru, a to s Davidem Vincentem a Petem Sandovalem.

Dále se mezi zdivo pevnosti z 18. století vrací progresivní Ukrajinci Jinjer se svou femme fatale Tatianou Shmayluk, irští atmosféričtí instrumentalisté God Is An Astronaut a esenciální deathmetalisté Incantation, jejichž hudba v posledních letech velkou měrou inspiruje obrodu old school death metalu.

Ale dost návratů, polovinu bohaté sestavy festivalu tvoří premiérová vystoupení. Ty v aktuálním přírůstku připadnou na Američany Necrot, kteří na povrch vykopávají to, co je na death metalu bavilo v 90. letech, a progresáci Born Of Osiris, jež přispěli k potechničtění a zprogresivnění metalcoru a jeho přerodu v deathcore.

Reklama

Festival se bude opět konat v Josefově ve vojenské pevnosti z 18. století ve druhém srpnovém týdnu od 7. do 10. srpna 2024 a vystoupí na něm na 130 kapel z celého světa.

více o festivalu zde

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama