Zprávy / Festivalové

Brutal Assault 2024 se plní

Brutal Assault 2024 se plní

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.10.2023

Trvalo to celou dekádu, ale line-up Brutal Assaultu konečně vítá smuteční krále My Dying Bride a jednu z pro doom metal klíčových kapel. Ještě o rok déle to do Josefova dalo zabrat švédským veteránům Vomitory, kteří po dvanácti letech mají na kontě i nové album. Mezi zdivo pevnosti se též vrátí grindcoristé Terrorizer, kteří v létě budou přehrávat World Downfall, jednu z nejkultovnějších desek žánru, a to s Davidem Vincentem a Petem Sandovalem.

Dále se mezi zdivo pevnosti z 18. století vrací progresivní Ukrajinci Jinjer se svou femme fatale Tatianou Shmayluk, irští atmosféričtí instrumentalisté God Is An Astronaut a esenciální deathmetalisté Incantation, jejichž hudba v posledních letech velkou měrou inspiruje obrodu old school death metalu. Ale dost návratů, polovinu bohaté sestavy festivalu tvoří premiérová vystoupení. Ty v aktuálním přírůstku připadnou na Američany Necrot, kteří na povrch vykopávají to, co je na death metalu bavilo v 90. letech, a progresáci Born Of Osiris, jež přispěli k potechničtění a zprogresivnění metalcoru a jeho přerodu v deathcore.


Festival se bude opět konat v Josefově ve vojenské pevnosti z 18. století ve druhém srpnovém týdnu od 7. do 10. srpna 2024 a vystoupí na něm na 130 kapel z celého světa.

více o festivalu zde

Info

Brutal Assault
7.–⁠10. 8. 2024
Pevnost Josefov, Jaroměř
Fb událost

foto © Marcus Svensson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Beseda pohostí kanadskou raperku Backxwash nebo britské PVA

redakce 07.05.2024

Tvorba letos patrně největšího taháku Besedy, raperky Backxwash, vychází z žánrů jako jsou horrorcore, hip-hop, heavy metal, industriální metal nebo postrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace