Zprávy / Festivalové

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

Brutal Assault: dřevní thrash i stoner

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.02.2024

Brutal Assault line-up se rozšiřuje o osmdesátkový thrash i stoner kapelu nominovanou na Grammy.

Kapela Baroness, která byla v roce 2019 se svým ambiciózním albem Gold & Grey nominovaná na Grammy, přiveze do pevnosti své nejnovější šesté studiové album Stone. To zefektivňuje multižánrovost předchozí desky. Stoner line-up rozšíří také polští Dopelord se svými doom-satanistickými písněmi, stoner rocková Gaupa s doom-folkish nádechem a v neposlední řadě The Obsessed se Scottem Wino Weinrichem, jež byl byl u výstavby daného stylu – například s kapelou Saint Vitus.


Těšit se na josefovských pódiích můžete i na ostrou dávku osmdesátkového thrashe. Dorazí tři jména americké scény: Forbidden a Heathen se svým Bay Area thrashem a Hirax se svou příznačnou maniakální směsí speed a thrash metalu. Čtyřku doplní němečtí Exumer se svým klasickým old schoolovým přístupem - povinnost pro všechny fanoušky Exodus a Slayer.

více o festivalu zde

Info

Brutal Assault
7.–⁠10. 8. 2024
Pevnost Josefov, Jaroměř
Fb událost

foto © Jessica Lotti Photography

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace