Zprávy / Festivalové

Brutal Assault rozšiřuje o death metal, stoner, prog i core

Brutal Assault rozšiřuje o death metal, stoner, prog i core

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.12.2023

Death metal se rozšiřuje o floridské mistry oboru Deicide po jejich loňském vynikajícím vystoupení. Spolu s nimi vezmou Brutal útokem technicky zdatní kanadští Cryptopsy se svou čerstvou novinkou As Gomorrah Burns a Obscura, která přidá odstín technického melo deathu. O deathmetalovou gore řezničinu se pak postarají Severe Torture tak, jak se to u této holandské kapely sluší a patří.

Připít si pár litry piva bude možné s jednou z nejzásadnějších kapel stoner (rock/metal) scény posledních let, a to s Red Fang. Spojení doom, progu a grunge přivezou talentovaní Stoned Jesus. Řecký stoner rituál povedou Villagers of Ioannina City, kteří svůj těžký psychedelický rock prokládají lidovými nástroji. O kombinaci doomu, sludge a stoneru do jedné metalové euforie se postarají Dopethrone. Dobrou zprávou pro prog scénu je nepochybně ohlášení návratu nizozemských inovativních metalistů Textures, kteří nevynechají ani Brutal Assault. Spolu s nimi se můžete také těšit na uznávaného nezávislého progresivního kytaristu Plini ze Sydney, melancholické Riverside nebo surrealistické hudební poetiky Night Verses.


Moderní přístup, „novou krev“ a core budou na Brutalu reprezentovat australští mistři metalcoru The Amity Affliction spolu s progresivním metalcoreovým kvartetem After the Burial. Poprvé na Brutal Assault dorazí také talentovaní Spiritbox, jejichž debutovou desku Eternal Blue magazín Distorted Sound označil za „mistrovský kousek moderní tvrdé hudby“. TEN56 dorazí se svou smrští djentu, deathcoru a špetkou rap-coru.

více o festivalu zde

Info

Brutal Assault
7.–⁠10. 8. 2024
Pevnost Josefov, Jaroměř
Fb událost

foto © Jeroena arts photo

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Aperitiv odsoutěžen

redakce 21.04.2024

Přes těžké rozhodování mezi vyrovnanými účastníky nakonec porota rozhodla o vítězství polské kapely Robert Kordylewski Trio.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace