Zprávy

Can You Believe? ptá se v novém singlu Ai Fen

Can You Believe? ptá se v novém singlu Ai Fen

redakce | Zprávy | 27.10.2021

Hudebnice Ai Fen neboli Ewelína Ai-Fen Chia se vrací s novým singlem, skladbou o nedůvěře, kterou cítíme jako důsledek koronavirové pandemie. Pro tvorbu videa oslovila amerického režiséra Jakea Ramsayho. Ai Fen k singlu uvádí: „Skladba začala jednoduchým brnkáním na kytaru a obsesivním opakováním otázky: Can You Believe? Sloužila jako mantra k přemítání o mých emocích z posledních dvou let i o tom, co přijde. Stejně jako my všichni jsem byla pandemií zmatená. V průběhu času jsem začala mít pocit, že to vše bylo pouze odhalením toho, jaký svět vždy byl - nejistý a křehký. Cítila jsem, že potřebujeme víru, která nás bude držet pohromadě.“

Režiséra ke klipu inspirovala kalvárie, kterou objevil v jižních Čechách. Ztvárnil tak příběh ženy, která jde posvátnou cestou a je na ní nucena sbírat vodu, kterou pak přinese k rituální očistě. Video nese křesťanský podtext, ostatně i Ai fen má za sebou katolickou výchovu, je ale také příběhem o síle rostlin. Síle léčit, odhalovat i vést. Míří tedy i do pohanské mytologie, ve které je jedinec neoddělitelně spjat s přírodou a vzdává raději hold její síle, než aby se ji snažil ovládnout.

Info

Ai Fen
fb interpretky

foto © se svolením Ai Fen

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic Noorderslag proběhne online

redakce 05.12.2021

Již v loňském roce takto nabídl evropským hudebníkům možnost představit svou tvorbu a profesionálům z hudebního průmyslu příležitost navštívit konferenci online, zúčastnit se panelů a diskusí.

LawD s novým EP

redakce 05.12.2021

EP je konceptuálně vystaveno kolem písmene F a provází ho celým projektem jak v grafické podobě, tak se odráží v textech jednotlivých písní.

Giudi představuje singl Jezinky

redakce 05.12.2021

Zpěvačka Giudi představuje singlem Jezinky světu svůj pohled na tajemnou českou mytologii.

Dočasná utopie pražských raves knižně - Location TBA

redakce 04.12.2021

Kniha textem i obrazem sleduje práci několika promotérských kolektivů, které jsou v různé míře propojeny podobnou estetikou a přístupem k organizaci večírků.

Moderat ohlašují koncertní návrat

redakce 03.12.2021

V rámci plánovaného turné přijedou také do Prahy na svůj dosud největší samostatný koncert.

Závěr Synapse Knowledge 2021

redakce 03.12.2021

Letošní edici uzavře panelová diskuze s Bárou Ungerovou (výtvarnicí & polovičkou kapely DVA) a Jazem Colemanem (Killing Joke).

Zrní vydávají klip 16:07, chystají desku

redakce 02.12.2021

Loňský lockdown kapelu Zrní zastavil bezprostředně před zahájením turné k novému albu Nebeský klid.

Na Spectaculare dorazí Janus Rasmussen

redakce 02.12.2021

Festival Spectaculare pokračuje, polovina dua Kiasmos dorazí co nevidět.

Debut producenta Breathe the Vapor

redakce 01.12.2021

Momentálne Breathe the Vapor pracuje na tanečnom filme Selfmotion, pre ktorý zložil soundtrack spolu s menami ako Jimmy Pé alebo Young Aesthete.

Arleta a post-hudba v Pardubicích

redakce 01.12.2021

Reflexe „roku nula” odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě, ale i holka, která mluví moc.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace