Zprávy

Cold Cold Nights na 11 Rue de Médicis

Cold Cold Nights na 11 Rue de Médicis

redakce | Zprávy | 24.10.2022

Cold Cold Nights vydávají po pěti letech singl z očekávané druhé řadové desky. S titulem 11 Rue de Médicis kapela zároveň ohlašuje novou éru svého fungování. Část uskupení se stěhuje do Berlína, pročež jej budeme na tuzemských pódiích vídat o něco méně, než bylo zvykem v dobách debutové desky (The) Last Summer. Singl 11 Rue de Médicis vychází 21. října 2022 na všech streamovacích platformách.

Právě v Berlíně se natáčel i videoklip k titulní skladbě nové desky, která má vyjít na začátku listopadu tohoto roku. “Bylo to poprvé, co jsem režíroval klip, ve kterém zároveň i hraju. Natočili jsme ho ve velice skromných podmínkách s mým dlouholetým kamarádem a spolupracovníkem Filipem Rejčem. Měli jsme na to jednu roli 16mm materiálu a využívali jsme výhradně reálné lokace, kde jsem bydlel, pracoval, nebo se jen tak poflakoval. Je to takový mírně sebeironický pokus o zachycení pocitů, které člověka provázejí pokaždé, když se přestěhuje do nového města nebo do nové čtvrti, což je taková neustále se opakující situace v mém životě,” vysvětluje Jakub Jirásek, frontman kapely, který se kromě hudby věnuje také filmové režii.


Album Ten Years Later skupina nahrávala svépomocí po různých studiích, chalupách a bytech. Producentem alba byl Štěpán Oves, člen kapely, který už má letos na svém kontě úspěšnou desku Anderson vydanou pod hlavičkou svého dalšího uskupení Tamara. Cold Cold Nights pokřtí nové album během podzimního turné čítajícího čtrnáct koncertů napříč ČR a Německem, na kterém je podpoří zmiňovaná Tamara a Ivy Z. To se uskuteční mezi 12. a 26. listopadem, se zastávkami např. v Praze, Brně, Berlíně, Mnichově či Veselí nad Moravou.

Info

Cold Cold Nights
Fb kapely

foto © se souhlasem Cold Cold Nights

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nina Kohout s novou skladbou

redakce 01.06.2023

Chladný industriálny beat a agresívne syntetizátorové plochy sú v príkrom kontraste s jemnými éterickými vokálmi a sláčikmi.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Timea vydáva EP

redakce 31.05.2023

Prelínanie neo-soulu s indie popom, groove, charakteristický hlas a storytelling ovplyvnený aj jej životom v Austrálii či Berlíne.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

struggling uncles & coconaty debutují

redakce 29.05.2023

Skupina struggling uncles & coconaty vydává své debutové ep s názvem sooo beautiful!.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace