Zprávy

Cold Cold Nights na 11 Rue de Médicis

Cold Cold Nights na 11 Rue de Médicis

redakce | Zprávy | 24.10.2022

Cold Cold Nights vydávají po pěti letech singl z očekávané druhé řadové desky. S titulem 11 Rue de Médicis kapela zároveň ohlašuje novou éru svého fungování. Část uskupení se stěhuje do Berlína, pročež jej budeme na tuzemských pódiích vídat o něco méně, než bylo zvykem v dobách debutové desky (The) Last Summer. Singl 11 Rue de Médicis vychází 21. října 2022 na všech streamovacích platformách.

Právě v Berlíně se natáčel i videoklip k titulní skladbě nové desky, která má vyjít na začátku listopadu tohoto roku. “Bylo to poprvé, co jsem režíroval klip, ve kterém zároveň i hraju. Natočili jsme ho ve velice skromných podmínkách s mým dlouholetým kamarádem a spolupracovníkem Filipem Rejčem. Měli jsme na to jednu roli 16mm materiálu a využívali jsme výhradně reálné lokace, kde jsem bydlel, pracoval, nebo se jen tak poflakoval. Je to takový mírně sebeironický pokus o zachycení pocitů, které člověka provázejí pokaždé, když se přestěhuje do nového města nebo do nové čtvrti, což je taková neustále se opakující situace v mém životě,” vysvětluje Jakub Jirásek, frontman kapely, který se kromě hudby věnuje také filmové režii.


Album Ten Years Later skupina nahrávala svépomocí po různých studiích, chalupách a bytech. Producentem alba byl Štěpán Oves, člen kapely, který už má letos na svém kontě úspěšnou desku Anderson vydanou pod hlavičkou svého dalšího uskupení Tamara. Cold Cold Nights pokřtí nové album během podzimního turné čítajícího čtrnáct koncertů napříč ČR a Německem, na kterém je podpoří zmiňovaná Tamara a Ivy Z. To se uskuteční mezi 12. a 26. listopadem, se zastávkami např. v Praze, Brně, Berlíně, Mnichově či Veselí nad Moravou.

Info

Cold Cold Nights
Fb kapely

foto © se souhlasem Cold Cold Nights

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cool v plotě osciluje mezi žánry

redakce 21.05.2024

Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Eden in Leden mají za sebou japonskou tour

redakce 18.05.2024

Místní kapela Heavenstamp je pozvala na šňůru koncertů do Japonska.

Příběh Karla Tutsche: nová výstava v GMU

redakce 18.05.2024

Hradecká galerie moderního umění zahájila jarní sezónu novou výstavou, která představuje unikátní celoživotní sbírku Karla Tutsche, čítající 1 300 děl.

Nech Pink Whale vstane z popola

redakce 17.05.2024

Vaša podpora a príspevok veľmi pomôžu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace