Zprávy / Pozvánky

DakhaBrakha v Praze oslaví dvacet let

DakhaBrakha v Praze oslaví dvacet let

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.02.2024

DakhaBrakha a jejich „etnochaos“ oslaví dvacet let existence na velkém evropském turné. 21. listopadu 2024 zavítají i do pražského klubu SaSaZu na dosud největší tuzemské vystoupení. Za svou kariéru se čtveřice z kyjevského divadla Dakh stala symbolem dnešní Ukrajiny – statečné, svobodné a nezávislé.

Jejich zvuk kombinuje autenticitu ukrajinské lidové písně se současnou hudbou, v provedení DakhaBrakha mají bicí anebo cello stejně výrazný prostor jako hiphopová rytmika nebo blues. Hudbě, která vzniká nasáváním různých folklorních tradic, sami říkají etnochaos. Jejich koncerty vždy doprovází také silné projekce – tak tomu bylo před dvěma lety v pražské Arše, když hráli v Mexiku, Koreji, anebo na festivalech od Glastonbury po Pohodu nebo Sziget.


„Od začátku invaze cítíme speciální zodpovědnost, jako bychom ke světu mluvili za celou zemi: děkujeme za podporu, prosíme o zbraně a sdílíme naši bolest. Ve stejnou chvíli vám ukazujeme část bohaté ukrajinské kultury. Skrze vlastní existenci vyvracíme ruský narativ jednoho národa,“ prozrazuje Marko Halanevych důvod jejich intenzivního koncertování. Kromě skladeb z šesti desek, které kapela dosud vydala, zazní v Praze i písně napsané během válečných let. Koncert doprovodí nové projekce vytvořené ukrajinskými umělci i válečnými fotografy.

Info

DakhaBrakha (ua)
21. 11. 2024 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Bratři Orffové vyráží na turné

redakce 17.04.2024

Pro fanoušky přichystali Orffové i malé překvapení - vydání Písně pro Stefanii Sauer na streamovacích platformách.

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace