Zprávy / Pozvánky

Do kin míří cyklus krátkých filmů  z FAMU

Do kin míří cyklus krátkých filmů z FAMU

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.08.2022

Rodina je základ sváru? Do českých kin míří třetí cyklus krátkých filmů z FAMU. Kolekce obsahuje i světovou premiéru hraného filmu Barbory Chalupové (Zákon lásky, V síti) a ceněný film Diany Cam Van Nguyen Milý tati. Uvedení na desítkách festivalů má za sebou i animovaný film Sestry, zatímco Vinland byl poprvé uveden na MFF Karlovy Vary. Leila Basma, režisérka dokumentu Projekt Adam Basma, svůj další film vyvíjí pod hlavičkou Cannes Court Métrage Focus Script Program.

Filmy ve třetím pokračování cyklu krátkých filmů FAMU v kině letos spojuje téma rodiny – ve všech jeho odstínech, od svárů po příkladnou lásku, a taky v různých stylových podobách – od dokumentu, přes hraný film, po animaci. „Točit o rodině je nuda,“ říká postava v dokumentárním portrétu Projekt Adam Basma, který zároveň tuto tezi vyvrací. Pět filmů z dílen studentek a studentů FAMU naopak potvrzuje, že jedno z nevyčerpatelných témat lze stále pojímat originálně, dramaticky poutavě i pomocí průrazného stylu.

Kolekce obsahuje pět titulů. Za svůj hybridní kraťas Milý tati získala jeho autorka Diana Cam Van Nguyen Českého lva i Cenu české filmové kritiky. Pro vyjádření blízkosti - tentokrát mezi sourozenci - využila animaci i Andrea Szelesová, autorka filmu Sestry. Dokument Projekt Adam Basma se bezmála detektivně vydává po stopách významného libanonského tanečníka, jehož úspěch byl spojený s odvržením vlastní rodinou. Hraným filmem se představí režisérka Barbora Chalupová, její snímek Con Spiro se odehrává v covidovém bezčasí, kdy rodinu ohrožují nejen vzájemné šarvátky, ale zejména sebeutvrzování v konspiračních teoriích. Dramatický rámec používá i Vinland, příběh o vykořisťovaných dělnících, kteří se s vidinou utopické budoucnosti neváhají podvolit otrokářským metodám svých zaměstnavatelů.

Info

FAMU v kině 3
Fb projektu

foto © se svolením FAMU

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace