Zprávy

Do kin míří film o Lemmym

Do kin míří film o Lemmym

redakce | Zprávy | 30.12.2015

Film o lídrovi britské heavymetalové skupiny Motörhead Lemmym Kilmisterovi, který zemřel v pondělí v Los Angeles, uvedou tuzemská kina pod názvem Lemmy 14. ledna příštího roku. Americký snímek z roku 2010 mapuje tři roky jeho života plného žen, alkoholu, drog a především hlasité hudby. ČTK o tom za distribuční společnost Atlantis informovala Klára Beverlyová.

"Film s doporučenou přístupností od 16 let ukazuje kariéru osobitého baskytaristy s chraplavým hlasem, který byl za 70 let svého života svědkem mnoha událostí v dějinách populární hudby. Viděl koncert Beatles v Cavern Clubu, jezdil jako jevištní technik s Jimim Hendrixem, radil Sidu Viciousovi v počátcích punkové vlny nebo hrál v různých rockových kapelách. Když byl v roce 1975 vyhozen kvůli drogám ze skupiny Hawkwind, založil legendární Motörhead. Tříčlenná formace vydala 20 alb a je označována za jednoho z průkopníků heavy metalu. Po dobu tří let sledovala kamera Lemmyho na koncertech i při klidných chvílích doma. "Odhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala," uvedla Beverlyová k filmu, v němž se po boku Lemmyho objevily i významné postavy rockové hudby jako Dave Grohl, Slash, Ozzy Osbourne nebo Alice Cooper." (zdroj: ČTK)


Motörhead si několikrát zahráli i u nás, sledovali jsme je třeba v josefovské pevnosti: "Jenže jsou argumenty a argumenty. Já nevím, ty vole, ace of spades, už tak nějak umím žít s tím, že neuvidím Bowieho jako Stardusta, nestihnu Birmingham na začátku metalu a nedám Doors z první řady. Ale těšit se na pradědečka? Na hřbitovy jsem nikdy nechodil a modly se klátí samy. Přesto, kromě gerontofilní ikonoklastiky, v tom bylo něco přitažlivého, i když protivně samozřejmého. Pak byla půlka setu, jedna z mých holek ležela na zemi a řvala: je to trochu dost hodně sugestivní záležitost, věc a masakr! Podíval jsem se na hodinky, na Lemmyho a zpátky na ni. Oheň hoří!, ječela. Tak jsem schoval svůj kritický hasičák a nasedl na motorku hudby. V centru dění byl překvapivě více Phil Campbell a jeho vzdouvající se kytara. V centru dění... Campbell víc běhá, a taky nezpívá, že jo. Navíc je ten švihácký dědek o šestnáct roků mladší než Lemmy! WTF? Sugestivní set kvaltuje jako neředěný benzín a pokud jsem si myslel, že Motörhead mají jen dvě písničky, které kolujou pořád dokola, tak mají tři. A teď už jenom klišé: takovýhle mix hard rocku, heavíku a jižanského rocku hrajou dva miliony kapel, ale jejich smůla je, že jim nezpívá nejrajcovnější vidlák téhle sluneční soustavy. Budeme se bavit o tom, jestli je to člověk? Věc a masakr." Tak hovoří fullmoonovská vzpomínka na vystoupení Motörhead v rámci 16. ročníku festivalu Brutal Assault (2011).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonitus: Kuntari a Do Shaska! v Punctu

redakce 20.04.2024

Kuntari je pozoruhodný nový přírůstek do svěží indonéské scény, který podobně jako jejich slavnější souputníci staví na spojení tradiční a moderní hudby.

Max Cooper přiveze na Flédu 3D/AV show

redakce 20.04.2024

Cooperova tvorba je intenzivním audiovizuálním zážitkem, jelikož běžně propojuje hudbu s výtvarným uměním, kde je patrný i jeho zájem o vědu.

Daniel Neighbour u Krmelce

redakce 19.04.2024

Danielův track Climax v sobě spojuje prvky minimal housu a techna.

The Cult v pražském prostoru Archa+

redakce 19.04.2024

V rámci výročního turné opráší kapela The Cult všech jedenáct alb diskografie.

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Nejlepší hudební rezidence v hlavním městě hazardu Las Vegas

komerční článek 18.04.2024

Připravte se ponořit do světa výjimečných hudebních rezidencí, které doslova ovládly srdce návštěvníků z celého světa.

Modré hory chystají novou desku

redakce 17.04.2024

Šestnásť rokov po vydaní svojho debutového albumu sa vrátili ku svojmu starému mottu, že refrény sú pre slabých.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace