Zprávy

Do kin míří film o Lemmym

Do kin míří film o Lemmym

redakce | Zprávy | 30.12.2015

Film o lídrovi britské heavymetalové skupiny Motörhead Lemmym Kilmisterovi, který zemřel v pondělí v Los Angeles, uvedou tuzemská kina pod názvem Lemmy 14. ledna příštího roku. Americký snímek z roku 2010 mapuje tři roky jeho života plného žen, alkoholu, drog a především hlasité hudby. ČTK o tom za distribuční společnost Atlantis informovala Klára Beverlyová.

"Film s doporučenou přístupností od 16 let ukazuje kariéru osobitého baskytaristy s chraplavým hlasem, který byl za 70 let svého života svědkem mnoha událostí v dějinách populární hudby. Viděl koncert Beatles v Cavern Clubu, jezdil jako jevištní technik s Jimim Hendrixem, radil Sidu Viciousovi v počátcích punkové vlny nebo hrál v různých rockových kapelách. Když byl v roce 1975 vyhozen kvůli drogám ze skupiny Hawkwind, založil legendární Motörhead. Tříčlenná formace vydala 20 alb a je označována za jednoho z průkopníků heavy metalu. Po dobu tří let sledovala kamera Lemmyho na koncertech i při klidných chvílích doma. "Odhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala," uvedla Beverlyová k filmu, v němž se po boku Lemmyho objevily i významné postavy rockové hudby jako Dave Grohl, Slash, Ozzy Osbourne nebo Alice Cooper." (zdroj: ČTK)


Motörhead si několikrát zahráli i u nás, sledovali jsme je třeba v josefovské pevnosti: "Jenže jsou argumenty a argumenty. Já nevím, ty vole, ace of spades, už tak nějak umím žít s tím, že neuvidím Bowieho jako Stardusta, nestihnu Birmingham na začátku metalu a nedám Doors z první řady. Ale těšit se na pradědečka? Na hřbitovy jsem nikdy nechodil a modly se klátí samy. Přesto, kromě gerontofilní ikonoklastiky, v tom bylo něco přitažlivého, i když protivně samozřejmého. Pak byla půlka setu, jedna z mých holek ležela na zemi a řvala: je to trochu dost hodně sugestivní záležitost, věc a masakr! Podíval jsem se na hodinky, na Lemmyho a zpátky na ni. Oheň hoří!, ječela. Tak jsem schoval svůj kritický hasičák a nasedl na motorku hudby. V centru dění byl překvapivě více Phil Campbell a jeho vzdouvající se kytara. V centru dění... Campbell víc běhá, a taky nezpívá, že jo. Navíc je ten švihácký dědek o šestnáct roků mladší než Lemmy! WTF? Sugestivní set kvaltuje jako neředěný benzín a pokud jsem si myslel, že Motörhead mají jen dvě písničky, které kolujou pořád dokola, tak mají tři. A teď už jenom klišé: takovýhle mix hard rocku, heavíku a jižanského rocku hrajou dva miliony kapel, ale jejich smůla je, že jim nezpívá nejrajcovnější vidlák téhle sluneční soustavy. Budeme se bavit o tom, jestli je to člověk? Věc a masakr." Tak hovoří fullmoonovská vzpomínka na vystoupení Motörhead v rámci 16. ročníku festivalu Brutal Assault (2011).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Hithit spouští Antivir, rychlou pomoc pro živnostníky

redakce 29.03.2020

Narozdíl od státních ekonomických návrhů na zmírnění dopadů krize peníze získané na Hithitu živnostníci nebudou muset vracet.

Black Metall není Black metal aneb Kulturní úderka

redakce 29.03.2020

Garage rocková Kulturní úderka neváhá zamíchat do svých skladeb blues, okořenit je ostrým riffem nebo úplně ztišit do akustické balady.

KlipyTipy: Mutanti hledaj východisko - Karanténa 2020

redakce 28.03.2020

iskotéce na pár dní odzvonilo a Damáci teď v první linii nestojí, proto mohou alespoň čerpat inspiraci a dodávat morální podporu.

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu

redakce 28.03.2020

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu v Divadle Archa.

Sparks představují třetí nový singl

redakce 27.03.2020

Bratři Ron a Russell Maelovi, známí též jako Sparks, přidávají třetí singl z chystané nové desky. One for the Ages i s klipem.

Zvíře jménem Podzimní pes

redakce 27.03.2020

Zvíře jménem Podzim posílají posluchačům povzbuzující pozdrav a pohlazení, videoklip k písničce Podzimní pes.

Seance Fiction od Neutrina aneb poslechem proti Koronaviru

redakce 27.03.2020

Vzpomínka na přelom milénia aneb hudba mimo tlaky hudebního průmyslu.

Chalupski představuje dialog klavíru a taneční improvizace

redakce 26.03.2020

Táborský projekt Chalupski představuje skladbu Lullaby ve spojení s taneční improvizací.

Virtual Healing: DJské kolektivy streamují pro osamělé tanečníky

redakce 26.03.2020

V reakci na nenadálou situaci se spojily desítky kolektivů z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst - pop-up studia streamují denně živě koncerty, DJské sety, rozhovory.