Zprávy / Pozvánky

Doom i nedoom v podzemí Chapeau

Doom i nedoom v podzemí Chapeau

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.10.2015

V neděli 18. října se v Praze budou ženit všichni čerti. V Chapeau Rouge zahrají italští experimentální post black metalisté Viscera///, polští postapocalyptičtí Fleshworld, stoner sludge Vayl z Berlína a domácí blackaři Voluptas. Všechny kapely spojuje vztah k extrémní kytarové hudbě a k psychedelii. Všechny však přistupují ke svým vzorům a kořenům zcela odlišně a nesentimentálně. Večer 18. října v Chapeau Rouge proběhne přehlídka toho, co se děje v celoevropském hudebním podzemí.

Italové Viscera/// ve své tvorbě vycházejí z post metalu, do kterého míchají vlivy black metalu, sludge a oldschoolové psychedelie. Výsledkem je experimentální zvuková montáž, která nemá obdoby. Díky svým grindovým začátkům sahá jejich repertoár od pomalých ambientních a atmosférických skladeb až po absolutní inferno. Za patnáct let své existence se Viscera/// stali nedílnou součástí velmi zajímavé italské metalové scény.

Polští Fleshworld vycházejí pro změnu z doom metalu. S Viscera/// je spojuje jednak split vydaný v roce 2014 tak láska k experimentu. Neurvalý kytarový zvuk míchají s atmosférickými samply. Nechybí ani četné odkazy na post-metalové velikány jako např. Cult of Luna nebo na současnější trendy v tvrdé kytarové hudbě reprezentované matematickými breaky. Za pět let své existence stihli Fleshworld urazit velmi dlouhou cestu k osobitému zvuku.


Berlínští Vayl jdou na věc o hodně jednodušeji. Vyzbrojeni jednoduchými přeboostovanými riffy, basovými groovy a dynamickou rytmikou odkazují na stoner doomové kapely posledního desetiletí jako např. Trippy Wicked. Podmínkou jsou také četné výlety do psychedelických vod a sem tam až hard rockovému řízu. Tam kde se jiné kapely snaží experimentovat s komplikovanými strukturami nasazují Vayl overdrive a pěstní klíny. Primitivní, ale účinný přístup.

Domácí Voluptas chystají vydání svého debutového alba, i přesto se však na metalové scéně stihli zapsat svou hudbou vycházející z black metalu, která však čerpá mnoho inspirace z post žánrů. Dalším neodmyslitelným zdrojem je Lynchova estetika Twin Peaks. Do podobné atmosféry se Voluptas snaží umístit i své skladby, které se tak nacházejí někde na pomezí příčetnosti a šílenství, skutečnosti a snu.

Info

Viscera/// (it) + Fleshworld (pl) + Vayl (de) + Voluptas
18. 10. 2015 19:00
Chapeau Rouge, Praha

www.facebook.com/events/534892946658698
www.viscera3stripes.bandcamp.com
www.fleshworldpl.bandcamp.com
www.vayl.bandcamp.com
www.bandzone.cz/voluptas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace