Zprávy

Eremen, Ulica ako svet

Eremen, Ulica ako svet

Dagmar Lauková Petrášová | Zprávy | 05.07.2022

Eremen patrí k originálnym zjavom slovenskej rapovej scény. Po minuloročnom albume Únikový východ 2, ktorý vydali s Petijeem, prichádza verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov so skladbou Ulica. Text je vyskladaný zo slov, ktoré nafotil v uliciach šiestich miest. „Nachodil som viac kilometrov, ako je zdravé, nafotil X filmov, Y hodín presedel pri ich scanovaní, popri tom som písal text a následne hľadal ďalšie a ďalšie slová v uliciach. Najmä v tých bratislavských, prešovských a pražských, ale zablúdil som aj do Viedne, Piešťan a Skalice,“ napísal k teaseru ku skladbe Eremen.

Audiovizuálnemu projektu venoval 8 mesiacov, nafotil 45 filmov a na nich zachytil spolu viac ako 700 rôznych slov. Z nich 255 tvorí skladbu, ku ktorej vzniklo aj video vyskladané z fotografií doplnené o pohyblivé zábery zachytené na 8 mm kameru. Video natočil Andrej Čanecký zo štúdia Andrej & Andrej a o hudobný podmaz sa postaral Petijee, ktorý čerpá inšpiráciu z jazzu, funku, soulu či elektroniky. „Strávili sme na tom mega veľa času, za ktorý niektorí raperi urobia aj dva albumy,“ hovorí so smiechom Eremen.

Info

foto © Andrej Čanecký

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eden in Leden mají za sebou japonskou tour

redakce 18.05.2024

Místní kapela Heavenstamp je pozvala na šňůru koncertů do Japonska.

Příběh Karla Tutsche: nová výstava v GMU

redakce 18.05.2024

Hradecká galerie moderního umění zahájila jarní sezónu novou výstavou, která představuje unikátní celoživotní sbírku Karla Tutsche, čítající 1 300 děl.

Nech Pink Whale vstane z popola

redakce 17.05.2024

Vaša podpora a príspevok veľmi pomôžu.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce 15.05.2024

Žánrově doširoka rozkročené album propojuje vokál Vojtěcha Váchy i snivé aranže, které jsou pro Branko’s Bridge tak typické.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace