Zprávy

Eremen, Ulica ako svet

Eremen, Ulica ako svet

Dagmar Lauková Petrášová | Zprávy | 05.07.2022

Eremen patrí k originálnym zjavom slovenskej rapovej scény. Po minuloročnom albume Únikový východ 2, ktorý vydali s Petijeem, prichádza verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov so skladbou Ulica. Text je vyskladaný zo slov, ktoré nafotil v uliciach šiestich miest. „Nachodil som viac kilometrov, ako je zdravé, nafotil X filmov, Y hodín presedel pri ich scanovaní, popri tom som písal text a následne hľadal ďalšie a ďalšie slová v uliciach. Najmä v tých bratislavských, prešovských a pražských, ale zablúdil som aj do Viedne, Piešťan a Skalice,“ napísal k teaseru ku skladbe Eremen.

Audiovizuálnemu projektu venoval 8 mesiacov, nafotil 45 filmov a na nich zachytil spolu viac ako 700 rôznych slov. Z nich 255 tvorí skladbu, ku ktorej vzniklo aj video vyskladané z fotografií doplnené o pohyblivé zábery zachytené na 8 mm kameru. Video natočil Andrej Čanecký zo štúdia Andrej & Andrej a o hudobný podmaz sa postaral Petijee, ktorý čerpá inšpiráciu z jazzu, funku, soulu či elektroniky. „Strávili sme na tom mega veľa času, za ktorý niektorí raperi urobia aj dva albumy,“ hovorí so smiechom Eremen.

Info

foto © Andrej Čanecký

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Night Lovell v Praze

redakce 17.08.2022

Jeden z nejúspěšnějších kanadských umělců ve své tvorbě kombinuje experimentální rap a cloudový trap s dusivou flow.

Savanah a Pryne v Kabinetu múz

redakce 16.08.2022

Savanah i Pryne malují kytarami krajiny plné fantazie, barev a elegance. Metal pokaždé jinak.

Do kin míří cyklus krátkých filmů z FAMU

redakce 16.08.2022

Kolik šikany je člověk schopen podstoupit, aby zabezpečil své nejbližší? A co se může zrodit z nemluvné sesterské péče?

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

redakce 16.08.2022

První zářijový víkend se koná další ročník alternativního festivalu Worldfest ve Valdštejnské lodžii u Jičína. Tentokrát zacílí i na Ukrajinu.

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Singl Prago Union ohlašuje desku

redakce 14.08.2022

Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní.

Dokonale vyladěný zvuk, výdrž a design. Samsung Galaxy Buds2 Pro vás překvapí

komerční článek 14.08.2022

Od vydání oblíbených sluchátek Galaxy Buds Pro uběhl nějaký pátek, ale Samsung nezahálel a do vývoje jejich nástupce v podobě Galaxy Buds2 Pro věnoval značné úsilí.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace