Zprávy / Nové desky

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.06.2021

Únikový východ II vychádza po dlhých siedmich rokoch od debutového releasu, a tým potvrdzuje platnosť výroku: “Good things come to those who wait.” Všetko, čo považuje dvojica Eremen a Petijee v škatuľke rap music za dobré, získalo konečne reálnu podobu. Aj napriek poradovému číslu dva sa môžeme tešiť na dokonalú súhru samých jednotiek a jednej nuly. Jeden MC, jeden beatmaker, jeden trubkár a DJ Nula.

Eremen, verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov, je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera. V kombinácii s Petijeeho až zarážajúcim talentom, životnou formou a schopnosťou nepozorovane prechádzať cez hiphopové panely do nekonečného univerza neo soulu, získava album atmosféru, ktorú mu môžu závidieť aj Slug a Ant. Vznik albumu Únikový východ II z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a vychádza pod labelom ajlavmjuzik na vinyle a na všetkých digitálnych platformách.

Info

Eremen & Petijee
Bandcamp projektu

foto © Peter Sit

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace