Zprávy / Nové desky

Nový singl Niny Kohout

Nový singl Niny Kohout

redakce | Zprávy / Nové desky | 29.05.2024

Po malé odmlce vyplněné koncertováním a tvořivou prací na nových skladbách představuje zpěvačka, skladatelka a producentka Nina Kohout třetí a poslední ochutnávku z připravovaného debutového alba. Netradičně chytlavá, opakovaně překvapující a místy šokující skladba Flavoured & Eaten vyšla 22. května 2024 na značce Deadred Records.

V roce 2023 se Nina Kohout připomněla dvěma singly, Little Butterfly a Song of Unborn Mother, z nichž první byl premiérován na BBC Radio 6 Music. Obě skladby poskytly náhled na její připravované debutové album, které je naplánováno na vydání v září 2024. Neustálé představování nových tváří a odstínů hudební vize mladé umělkyně není u Niny nic neobvyklého, ale s vydáním tohoto singlu z nové tvorby přeskakuje dokonce i vlastní hranice. Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.


Za produkcí skladby a její mixáží stojí tandem Nina a Lucas Armstead, již dokonale sehraný z předchozích spoluprací. Vokály byly nahrány v University of Sussex Studio, zatímco nahrávku basové kytary pořídil Michal Šelep ve svém domácím studiu v Bratislavě a basklarinet a bariton saxofon v podání Petra Kohouta byl nahrán v trenčínském studiu Men at Sound v režii Matúše Homoly. Mastering si vzal na starost osvědčený Tomáš Karásek z pražského studia Gargle & Expel. Ke skladbě vznikl i videoklip, který Nina, s pomocí týmu šikovných lidí v čele s britským režisérem Jasperem Paganem, natočila v jejím oblíbeném brightonském klubu Green Door Store.

Info

Nina Kohout
web interpretky

foto © Jamie Lee Culver

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace