Zprávy / Nové desky

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

Hobby Horse Cowboy vydali Branko’s Bridge

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.05.2024

Pražská čtveřice Branko’s Bridge ve složení dvou kytar, kláves, syntezátorů, baskytary, vokálu a bicích mísí na debutovém albu Hobby Horse Cowboy psychedelic rock, disco i postpunk. Album vyšlo v pátek 10. května 2024 na streamovacích platformách.

Osm písní lemují silné lidské příběhy i pocity vykořenění. Směřování alba nastínily tři vydané singly: postpunkově energická I Feel Fine, vesmírná Lost Contact a western-surfová A Cowboy That Loved To Dance. Titulní píseň Oh Preacher nabízí tarantinovský pohled na vykoupení se z hříchu, svěží popovka Social Guy a surfová balada Call It a Night popisují morbidně intimní dilemata. Hutnější atmosféru a pohled do metaforického zrcadla poskytne kompozičně složitější, místy až tribální The River. Album uzavírá jemné akustické poděkování - Everything We Need je milostným dopisem všem maminkám.


Nástroje si během DIY procesu kapela nahrávala sama či za pomoci přátel, balanc v mixu nachází Jonathan Hucks z prestižního britského kolektivu Miloco spolu s masteringovým studiem Two Zero Nine Mastering. V únoru 2024 složení kapely obohacuje kytarista David Moudrý. V tuto chvíli se Branko’s Bridge vydávají na celorepublikové turné, které zahájili svérázným způsobem - úspěšným koncertem v německém Chemnitzu. Album Hobby Horse Cowboy kapela pokřtí ve čtvrtek 16. května v Kasárnách Karlín. Kromě Branko’s Bridge se na pódiu objeví také psychedeličtí Fumar Mata nebo disko duo Hello Marcel.

více o kapele zde

Info

Branko’s Bridge –⁠ Hobby Horse Cowboy (2024)
Fb kapely

Živě:
15. 05. 2024 Písek, Balzám Café
16. 05. 2024 Praha, Kasárna Karlín
17. 05. 2024 Ústí nad Labem
24. 05. 2024 České Budějovice, Budějovický Majáles
07. 06. 2024 Festival Kamenice
08. 06. 2024 Festival RuinFest

foto © se svolením kapely Branko’s Bridge

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace