Zprávy / Nové desky

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce | Zprávy / Nové desky | 28.05.2024

Hudebník Zdeněk Lichnovský známý z kapely Parta vynikajících lidí se dává na sólovou dráhu a ohlašuje debutovou desku. Ta se bude jmenovat Ideálně napořád a vyjde 2. září na komunitním labelu Bad Names. Pokřtěna i s hosty bude 13. září v Paláci Akropolis v rámci koncertní série Pulz, kde vystoupí také něco něco a ivy z.

Na produkci alba se podílel tvůrce klubových kopanců Martin Nouza (nevertouch) a s Lichnovským zpívá také weirdpopová hudebnice a skladatelka Lenka Zbořilová (ivy z). Mix měl na starost Tomáš Havlen, master obstaral Tomáš Tkáč. První singl se jmenuje Zdálo se mi, že jsem se zbláznil a všem to bylo jedno a videoklip k němu dodal Spiral Sadness Video Corporation. Video k písni Zdálo se mi, že jsem se zbláznil a všem to bylo jedno vzniklo v rámci prvního živého showcasu písní k desce v Baru Cíl za doby konání Žižkovské noci. Spiral Sadness ho nasnímal VHS kamerou a následně nechal vyvolat ve fotolabu. Písnička samotná pojednává o příčinách i následcích pocitu vyhoření v pracovních i jiných životních procesech.


Potřeba sólové desky vzešla z nutnosti žánrové rozmanitosti nových písniček, které by do repertoáru celé kapely neseděly. Zvuk a forma desky se krystalizovaly za jednoho produkčního prodlouženého víkendu začátkem roku na chalupě. Hudba Zdeňka Lichnovského se na albu noří do témat nechtěných vzpomínek, duševního zdraví, nutnosti sebekontroly sebe sama a přináší radikálně upřímný mix pravdy a fikce. To vše akcentuje nadžánrovost desky, která od klidných akustických pasáží plynule přechází do eurodanceového třeštění, či velkých glamrockových kytar.

Info

Zdeněk Lichnovský – Ideálně napořád (Bad Names, 2024)
instagram interpreta

Živě:
Zdeněk Lichnovský + ivy z + něco něco
13. 9. 2024 19:30
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Kateřina Lichnovská

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Tramhaus - nový singl i klip

redakce 24.05.2024

Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace