Zprávy / Nové desky

Tramhaus - nový singl i klip

Tramhaus - nový singl i klip

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.05.2024

Nový videoklip postpunkové senzace jménem Tramhaus Once Again je ódou na absurditu digitálního věku. Upozorňuje na zvláštní fenomén, kdy lidé nahrávají na YouTube nesestříhaná videa, aniž by jim dali název nebo kontext. Doslova tisíce a tisíce lidí používají YouTube jako bezplatné online úložiště dat, což má za následek ten nejnáhodnější výběr videí. Od lidí, kteří prodávají svá auta, až po rodiny, které si navzájem posílají domácí videa. Ta jsou pak veřejně dostupná komukoli s přístupem k internetu, ale většinu z nich pravděpodobně nikdy nikdo neměl vidět.


Videa bez názvu z covidového roku 2020 byla shromážděna pomocí generátoru náhodných čísel a sestavena v digitální spolupráci mezi tvůrci, strojem a autorem klipu. Výsledkem je rychlý experimentální dokumentární kraťas složený ze zdánlivě nesouvisejících záběrů, na které si diváci mohou promítat vlastní asociace. Je to jako příběh bez textu, film bez scénáře. Existuje pouze na základě naší vrozené schopnosti vytvářet vlastní příběhy s tím, co máme po ruce.

Nizozemská pětice Tramhaus chystá dlouhohrající debut pod názvem The First Exit, který představí 30. října v pražském klubu Bike_Jesus. Vystoupí také místní Vellocet Roll a DJ Kabal.

Info

Tramhaus
Instagram

živě: Tramhaus + Vellocet Roll + Kabal (DJ set)
30. 10. 2024
Bike_Jesus, Praha
vstupenky

Artwork © Marc Elisabeth

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Stroon: Tectoniclifting

redakce 20.05.2024

Prostřednictvím éterických trav, japonských perkusí, tranceových syntezátorů a mlžné sirény zprostředkovává velikost i marnost snahy stát se jiným, než jsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace