Zprávy / Pozvánky

Tramhaus představí debutové album v Bike_Jesus

Tramhaus představí debutové album v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.04.2024

Nizozemská pětice Tramhaus patří mezi nejoceňovanější kontinentální skupiny současnosti. Svůj šťavnatý a hravý postpunk stihli představit na festivalech jako SXSW, Primavera Sound, Sziget, Levitation, Colours of Ostrava nebo Binic ještě před vydáním dlouhohrajícího debutu. Ten pod názvem The First Exit vyjde 20. září 2024 a během následného turné k němu se skupina vrátí také do Prahy. Jediný český koncert Tramhaus v letošním roce proběhne ve středu 30. října v pražském klubu Bike_Jesus, kde vystoupí také místní Vellocet Roll. Celý večer orámuje svým DJ setem jedinečný Kabal.

Vstupenky v hodnotě 350 Kč (plus poplatky) jdou do prodeje prostřednictvím sítě Goout.cz ve středu 23. dubna.

Postpunková senzace jménem Tramhaus vzešla z kypící nezávislé scény v Rotterdamu, která má na nizozemské scéně unikátní pozici. Tramhaus se zrodili v pandemickém roce 2021, během velmi krátké doby se jejich ohlas rozšířil daleko za hranice rodného města i celého Nizozemí. V roce 2022 uspěli s hitovým singlem I Don’t Sweat i EP pojmenovaným po rodném městě, s kýženým albem se ale skupina rozhodla počkat. Během loňského roku tak ve spolupráci s domovským labelem Subroutine vyšla série několika 7" singlů v omezeném nákladu, dnes už dávno vyprodaných. Čas na dlouhohrající debut přichází až nyní – The First Exit vychází na konci léta, opět pod hlavičkou Subroutine Records. Jeho vydání uvozuje euforický singl Beech.


„The First Exit může připomenout další nádherné případy opracovaného hluku – alba od Pixies, Joy Division, Fat White Family nebo Nirvany. Tramhaus ale nejsou žádnou kopií, vytvořili si svou vlastní kolektivní kreativní identitu zrozenou z mnoha společných hodin na turné a ve studiu, z neutuchající spolupráce a přátelství,“ říká v doprovodném textu k nahrávce anglický novinář Richard Foster (The Quietus, Louder than War a další) a pokračuje: „The First Exit je odrazem kolektivního přístupu kapely a pracovní etiky, díky které došlo k vydání šesti singlů během osmnácti měsíců. Ale zároveň jde také o rozchod s minulostí prostřednictvím současné mise zachytit titánský živý zvuk kapely ve studiu.“ The First Exit je skutečně jiné než dosavadní singly skupiny – výrazně ostřejší, přímočařejší a hutnější, aniž by postrádalo další devízy skupiny: hravost a chytlavost.

Tramhaus na pražském koncertě doprovodí domácí Vellocet Roll, kteří pokračují ve své misi propojit psychedelii, tajemno a noise v nekonečných repetitivních prstencích, a one and only Kabal, který celý večer orámuje jedním ze svých pověstných DJ setů.

Info

Tramhaus + Vellocet Roll + Kabal (DJ set)
30. 10. 2024
Bike_Jesus, Praha
vstupenky

foto © Elmo Taihitu

Akce proběhne za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu Hlavního města Prahy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace