Zprávy / Pozvánky

Excentrický Darwin Deez poprvé v Praze

Excentrický Darwin Deez poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.07.2015

Darwin Deez po dvou letech vydá nové album Double Down, se kterým vyrazí na evropskou tour. Se svou kapelou zahraje i v pražském Chapeau Rouge, a to v pátek 6. listopadu. Těšit se tak můžeme na krásný indie rock skloubený s písničkářstvím. Výrazné a zapamatovatelné refrény, vám budou ještě dlouho doznívat v hlavě.

Darwin Deez ve své kariéře vyzkoušel hodně věcí. Stepoval, rapoval, produkoval jungle, hrál na kytaru bez strun a účastnil se open mic večerů. Všechny tyto zkušenosti zúročil na svém debutu Darwin Deez z roku 2010, kterému se v Anglii dostalo velmi vřelého přijetí. Singly jako Radar Detector nebo Constellations se umisťovaly na předních příčkách indie hitparád. Darwin si osvojil velmi jednoduchý hudební výraz stojící na kytaře, minimalistických bicích a výrazné vokální lince, která je jednoznačně jeho poznávacím znamením. Stejně tak je výrazný svými texty jsou texty, velmi jednoduchými, prostými avšak chytlavými a zapamatovatelnými.


Na své druhé desce Songs for Imaginative People se Darwin Deez posunul více do indie rocku. Kytara začala být zkreslenější, zvětšila se dynamika skladeb od klidných pasáží až po punkové vypalovačky. Celá deska působí neskutečně živě, jako by byla nahrána na koncertě. O nově objevené lásce ke kytarám svědčí především první single Free (The Editorial Me). Darwin také přidal větší výrazový rejstřík do svého zpěvu, který tak působí teatrálněji, ale také o hodně hravěji, než na debutovém albu. Cestu, kterou Darwin Deez ušel mezi dvěma alby, jasně charakterizuje singl You Can't Be My Girl, který místy zní, jako by se dal Jimmy Hendrix na indie.

Na podzim vydá Darwin Deez nové album Double Down, které tentokrát nahrával v New Yorku. První single Kill Your Attitude se opět nese v rockovějším pojetí. Nepůsobí však až tak freneticky jako starší skladby. Zvláště jeho vystoupení jsou synonymem pro živelnost a bezprostřednost.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace