Zprávy / Pozvánky

Excentrický Darwin Deez poprvé v Praze

Excentrický Darwin Deez poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.07.2015

Darwin Deez po dvou letech vydá nové album Double Down, se kterým vyrazí na evropskou tour. Se svou kapelou zahraje i v pražském Chapeau Rouge, a to v pátek 6. listopadu. Těšit se tak můžeme na krásný indie rock skloubený s písničkářstvím. Výrazné a zapamatovatelné refrény, vám budou ještě dlouho doznívat v hlavě.

Darwin Deez ve své kariéře vyzkoušel hodně věcí. Stepoval, rapoval, produkoval jungle, hrál na kytaru bez strun a účastnil se open mic večerů. Všechny tyto zkušenosti zúročil na svém debutu Darwin Deez z roku 2010, kterému se v Anglii dostalo velmi vřelého přijetí. Singly jako Radar Detector nebo Constellations se umisťovaly na předních příčkách indie hitparád. Darwin si osvojil velmi jednoduchý hudební výraz stojící na kytaře, minimalistických bicích a výrazné vokální lince, která je jednoznačně jeho poznávacím znamením. Stejně tak je výrazný svými texty jsou texty, velmi jednoduchými, prostými avšak chytlavými a zapamatovatelnými.


Na své druhé desce Songs for Imaginative People se Darwin Deez posunul více do indie rocku. Kytara začala být zkreslenější, zvětšila se dynamika skladeb od klidných pasáží až po punkové vypalovačky. Celá deska působí neskutečně živě, jako by byla nahrána na koncertě. O nově objevené lásce ke kytarám svědčí především první single Free (The Editorial Me). Darwin také přidal větší výrazový rejstřík do svého zpěvu, který tak působí teatrálněji, ale také o hodně hravěji, než na debutovém albu. Cestu, kterou Darwin Deez ušel mezi dvěma alby, jasně charakterizuje singl You Can't Be My Girl, který místy zní, jako by se dal Jimmy Hendrix na indie.

Na podzim vydá Darwin Deez nové album Double Down, které tentokrát nahrával v New Yorku. První single Kill Your Attitude se opět nese v rockovějším pojetí. Nepůsobí však až tak freneticky jako starší skladby. Zvláště jeho vystoupení jsou synonymem pro živelnost a bezprostřednost.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace