Zprávy / Pozvánky

Excentrický Darwin Deez poprvé v Praze

Excentrický Darwin Deez poprvé v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.07.2015

Darwin Deez po dvou letech vydá nové album Double Down, se kterým vyrazí na evropskou tour. Se svou kapelou zahraje i v pražském Chapeau Rouge, a to v pátek 6. listopadu. Těšit se tak můžeme na krásný indie rock skloubený s písničkářstvím. Výrazné a zapamatovatelné refrény, vám budou ještě dlouho doznívat v hlavě.

Darwin Deez ve své kariéře vyzkoušel hodně věcí. Stepoval, rapoval, produkoval jungle, hrál na kytaru bez strun a účastnil se open mic večerů. Všechny tyto zkušenosti zúročil na svém debutu Darwin Deez z roku 2010, kterému se v Anglii dostalo velmi vřelého přijetí. Singly jako Radar Detector nebo Constellations se umisťovaly na předních příčkách indie hitparád. Darwin si osvojil velmi jednoduchý hudební výraz stojící na kytaře, minimalistických bicích a výrazné vokální lince, která je jednoznačně jeho poznávacím znamením. Stejně tak je výrazný svými texty jsou texty, velmi jednoduchými, prostými avšak chytlavými a zapamatovatelnými.


Na své druhé desce Songs for Imaginative People se Darwin Deez posunul více do indie rocku. Kytara začala být zkreslenější, zvětšila se dynamika skladeb od klidných pasáží až po punkové vypalovačky. Celá deska působí neskutečně živě, jako by byla nahrána na koncertě. O nově objevené lásce ke kytarám svědčí především první single Free (The Editorial Me). Darwin také přidal větší výrazový rejstřík do svého zpěvu, který tak působí teatrálněji, ale také o hodně hravěji, než na debutovém albu. Cestu, kterou Darwin Deez ušel mezi dvěma alby, jasně charakterizuje singl You Can't Be My Girl, který místy zní, jako by se dal Jimmy Hendrix na indie.

Na podzim vydá Darwin Deez nové album Double Down, které tentokrát nahrával v New Yorku. První single Kill Your Attitude se opět nese v rockovějším pojetí. Nepůsobí však až tak freneticky jako starší skladby. Zvláště jeho vystoupení jsou synonymem pro živelnost a bezprostřednost.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.