Zprávy / Pozvánky

Festival Bonjour Brno slaví

Festival Bonjour Brno slaví

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.04.2024

Už 30. sezónu v řadě přináší festival Bonjour Brno do moravské metropole francouzskou kulturu s cílem nabídnout publiku jedinečný zážitek a setkání s francouzskými a frankofonními umělci a dalšími účinkujícími a interprety.

Letos uplyne 100 let od prvního vydání Manifestu surrealismu v roce 1924. „Právě z tohoto manifestu jsme použili citace pro náš plakát. I pro 30. ročník nám plakáty a celkovou vizuální podobu festivalu vytvořila grafická designérka Jindřiška Mikešová. A protože tématem je surrealismus, hlavním prvkem je silueta pána v buřince, která parafrázuje slavný obraz od světově proslulého surrealistického malíře René Magritta,“ uvedl ředitel festivalu Jiří Votava. Současně nás letos čekají olympijské a paralympijské hry v Paříži a dalších městech Francie a i toto téma v letošním ročníku zazní.


Zaposloucháme se do francouzských písní na koncertech tria AÏGO (30. dubna) a kapel Les Tortillas (3. května) a The Cracked Cookies (7. května), užijeme si vizuálně originální divadelní představení v podání Le Cabaret Nomade (30. dubna), naučíme se něco nového na přednáškách o regionu Auvergne-Rhône-Alpes (3. května) nebo o surrealismu (5. května), zasportujeme si na prvomájovém pétanquovém turnaji, užijeme si zábavu na pub kvízu o Francii (6. května) nebo v Kině Art na celé sérii francouzských filmů. Vychutnáte si Čaj o (půl) páté s Marií Antoinettou (30. dubna a 1. května), francouzská vína (4. a 7. května) a zhlédnete hned několik výstav. Divadelní hry francouzských autorů připravují i Mahenovo divadlo, Reduta a HaDivadlo.

Info

Bonjour Brno
29. 4. - 8. 5. 2024
web

foto © se svolením festivalu Bonjour Brno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Childish Gambino v pražské O2 areně

redakce 14.05.2024

Svůj comeback letos odstartoval po boku Tylera the Creatora na hlavní stagi festivalu Coachella.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace