Zprávy / Festivalové

Festival Le Guess Who? přidává čtyři nové projekty

Festival Le Guess Who? přidává čtyři nové projekty

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.07.2022

Le Guess Who? představuje speciální festivalové body, které tento rok připravují legendární kapela Gnod, utrechtská platforma Uncloud, mexická hudebnice Coco Maria. A chystá se také třetí vydání Hidden Music, projektu, který je zaměřen na hluboce lokalizovanou hudbu a představuje vystoupení hudebníků zakotvených v bohatých, často staletých hudebních tradicích, které se vyvíjely jen s malými nebo žádnými vnějšími vlivy. Hidden Musics vznikli ve spolupráci s Chrisem Eckmanem (Glitterbeat Records) a producentem Ianem Brennanem, držitelem ceny Grammy, ze společného přesvědčení, že je důležité propagovat nedostatečně zastoupené umělce a zviditelňovat hudbu produkovanou daleko od hlavního proudu.

Za dalším projektem stojí mexická hudebnice Coco Maria. Kromě jejího vystoupení se návštěvníci mohou těšit na anatolskou folkovou zpěvačku a multiinstrumentalistku Deryu Yildirim, známou ze své skupiny Grup Simsek, která představí novou sólovku, bogotskou skupinu Romperayo, která obohacuje bohaté hudební tradice a tropické rytmy Kolumbie o současné vlivy, nebo mexickou cumbia-punkovou skupinu Son Rompe Pera.

Utrechtská platforma pro současné a inovativní umění a hudbu Uncloud uspořádá během festivalu Le Guess Who? pásmo, na němž vystoupí japonská umělkyně Hatis Noit a ambientní skladatelka Hinako Omori, Mabe Fratti, stálice mexické improvizační scény. K vidění bude i speciální spolupráce íránského elektronického hudebníka Soteho a nizozemského umělce Tarika Barriho, kteří představí fascinující audiovizuální prezentaci Soteho nejnovějšího alba Majestic Noise Made in Beautiful Rotten Iran. Poslední bod má na svědomí manchesterský kultovní kolektiv Gnod, který nejenže vystoupí, ale do Utrechtu přiveze i dvě kapely, na kterých členové Gnod spolupracují: reverbem nasáklý improvizovaný rock Holy Scum a nový folk irského střihu Moundabout.

Začátkem roku Le Guess Who? oznámili programy kurátorů Animal Collective, clipping. a CURL. Na festivalu dále vystoupí a.o., Abdullah Ibrahim, Low, The Staples Jr. Singers, Laurel Halo, Horse Lords, Nia Archives, Tumi Mogorosi presents Group Theory - Black Music, billy woods, Dry Cleaning, Rats on Rafts a Irena & Vojtěch Havlovi a další.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sharpe zverejnil ďalších interpretov

redakce 03.02.2023

V programe festivalu nebudú chýbať ani výrazné gitarové kapely, medzi ktoré patrí poľská postpunková kapela Izzy and the Black Trees.

Colour Meeting bude mít narozeniny, oznamuje první vystupující

redakce 30.01.2023

V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

Ment oznamuje nová jména

redakce 29.01.2023

Devátý ročník festivalu MENT se uskuteční na více než patnácti koncertních a konferenčních místech v Lublani.

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace