Zprávy / Festivalové

Festival Le Guess Who? přidává čtyři nové projekty

Festival Le Guess Who? přidává čtyři nové projekty

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.07.2022

Le Guess Who? představuje speciální festivalové body, které tento rok připravují legendární kapela Gnod, utrechtská platforma Uncloud, mexická hudebnice Coco Maria. A chystá se také třetí vydání Hidden Music, projektu, který je zaměřen na hluboce lokalizovanou hudbu a představuje vystoupení hudebníků zakotvených v bohatých, často staletých hudebních tradicích, které se vyvíjely jen s malými nebo žádnými vnějšími vlivy. Hidden Musics vznikli ve spolupráci s Chrisem Eckmanem (Glitterbeat Records) a producentem Ianem Brennanem, držitelem ceny Grammy, ze společného přesvědčení, že je důležité propagovat nedostatečně zastoupené umělce a zviditelňovat hudbu produkovanou daleko od hlavního proudu.

Za dalším projektem stojí mexická hudebnice Coco Maria. Kromě jejího vystoupení se návštěvníci mohou těšit na anatolskou folkovou zpěvačku a multiinstrumentalistku Deryu Yildirim, známou ze své skupiny Grup Simsek, která představí novou sólovku, bogotskou skupinu Romperayo, která obohacuje bohaté hudební tradice a tropické rytmy Kolumbie o současné vlivy, nebo mexickou cumbia-punkovou skupinu Son Rompe Pera.

Utrechtská platforma pro současné a inovativní umění a hudbu Uncloud uspořádá během festivalu Le Guess Who? pásmo, na němž vystoupí japonská umělkyně Hatis Noit a ambientní skladatelka Hinako Omori, Mabe Fratti, stálice mexické improvizační scény. K vidění bude i speciální spolupráce íránského elektronického hudebníka Soteho a nizozemského umělce Tarika Barriho, kteří představí fascinující audiovizuální prezentaci Soteho nejnovějšího alba Majestic Noise Made in Beautiful Rotten Iran. Poslední bod má na svědomí manchesterský kultovní kolektiv Gnod, který nejenže vystoupí, ale do Utrechtu přiveze i dvě kapely, na kterých členové Gnod spolupracují: reverbem nasáklý improvizovaný rock Holy Scum a nový folk irského střihu Moundabout.

Začátkem roku Le Guess Who? oznámili programy kurátorů Animal Collective, clipping. a CURL. Na festivalu dále vystoupí a.o., Abdullah Ibrahim, Low, The Staples Jr. Singers, Laurel Halo, Horse Lords, Nia Archives, Tumi Mogorosi presents Group Theory - Black Music, billy woods, Dry Cleaning, Rats on Rafts a Irena & Vojtěch Havlovi a další.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © Libor Galia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hosti MFF Karlovy Vary a zahajovací koncert Kosheen

redakce 21.06.2024

Respektovaný tvůrce uvede své dva filmy Kafka a Mr. Kneff, zařazené do sekce Touha stát se Indiánem: Kafka a film.

Grape ohlásil Michaela Kiwanuku, Toma Odella nebo Charlotte De Witte

redakce 18.06.2024

Hip hop má aj tento rok dramaturgicky na starosti NobodyListen s jeho projektom Addict.

Unsound a první vlna jmen

redakce 17.06.2024

To nejlepší z alternativní a elektronické scény, letos pod mottem NOISE. Kali Malone, Mica Levi, Actress a mraky dalších.

Hudební maraton Bear Stone v nedotčené příhodě

redakce 16.06.2024

Headlinery jako High On Fire a Kadavar doplní třeba Colour Haze, 1000mods a Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs a další.

Knižní lázně na čtyři dny

redakce 15.06.2024

Vedle autorských čtení a rozhovorů Knižní lázně připomenou také výročí Franze Kafky, který Mariánské Lázně navštívil uprostřed první světové války.

Kompletní program festivalu Vivat vila!

redakce 14.06.2024

Pro pátý ročník si dramaturgický tým dává za úkol inovativnější využití přilehlé zahrady za vilou, kde se odehrají táborové koncerty folkového zaměření.

HALP prinesie klubový zvuk do historického kaštieľu

redakce 13.06.2024

Na pôde kaštieľa v Moravanoch nad Váhom bude znieť techno, post-club, jungle, východoafrické polyrytmy, extatické zvukové krajiny aj industriálne ozveny.

Festival Břeh podruhé v Ostravě

redakce 12.06.2024

Mezi domácími interprety je například EBM projekt Bunkerer nebo experimentální audiovizuální raperka Klara Wodehn.

Olomouc (o)žije pouličním festivalem

redakce 12.06.2024

Je na divácích, zda se rozhodnou některého z nich během vystoupení podpořit, ať už příhozem do kasičky nebo digitálně prostřednictvím QR kódu.

Prague Sounds: Branford Marsalis, Nubya Garcia, Tigran Hamasyan nebo Oneohtrix Point Never

redakce 11.06.2024

Velká světová jména jazzu, vokální hudby, elektroniky, alternativního hip hopu i world music na pomezí s klasikou, české premiéry a unikátní jednorázové projekty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace