Zprávy / Festivalové

Festival Povaleč tradičně multižánrový

Festival Povaleč tradičně multižánrový

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.07.2023

Všechno bude a Povaleč bude dokonce po sedmnácté. První srpnový víkend ožije barokní zahrada valečského zámku i přilehlé ovocné sady malebným hudebním doprovodem a tím nejlepším ze současné kultury. Návštěvníky čekají kapely, djs, divadla, filmy, workshopy, výstavy, přednášky, koncerty vážné hudby a mnoho jiného.

Na hlavní „A“ stagi se lze těšit na klasický set dvojice Michal Pavlíček a Monika Načeva, elektronicky laděný koncert Lenky Dusilové s producentem Aid Kidem, německý progresivní metal Disillusion nebo na nerdy live techno kouzelníka Ventolina. Plejádu dovrší prvotřídní polský moderní jazz Immortal Onion či slovenské synth punk uskupení Berlin Manson.

Elektronická „B“ stage je jako obvykle taneční. Za denního světla s lehčími beaty, s padající tmou se přiostří. Ve čtvrtek to odstartuje tranceový set Litterbina, páteční večer pak bude tepat nejdříve rovnými rytmy od live projektů Ginkgo Lanugo a Minor Issues, aby po nich klasickou drumandbass seanci zahájil Akira následovaný dvojicí Nitropank z Radia 1. Sobota se láme breakbeatem, tentokrát třeba od producenta Sonorityho nebo hosta z Německa Borka FM. Pozdní hodiny obstarají techno frekvence od Faith In Sound a djs z pražské party okolo Never Enough.

Na „C“ stagi se v jabloňovém sadu zjeví slovenský rapper Čavalenky, táborákovým kouřem nasáklé písničky Člověka krve nebo ostrý kytarový set emo-hardcore bandy Esazlesa. Zvukově bohatý elektronický set představí producent badfocus, rozpustilý brněnský progresivní punk předvede kapela MMNK, polskou produkci zastoupí jazzová Artificialice a nakonec bude i elektronika obohacená o živé nástroje v podání kapely Baasch.


Ani čtvrtá „Pub Stage“ nelpí na jednom konkrétním žánru. Během festivalu zde zazní jak intimní rap v podání Arlety, tak zasněný zvuk kytary z rukou kapely Orient, o poznání vyhrocenější emoce vyvolá těžkotonážní pražská formace No Face No Case. Svou syrovostí všechny nabije uskupení Chci Pnutí, uklidňující naopak může být repetitivní elektro s devadesátkovým nádechem táborského dua Katastr nebo alternativní polská kapela Kisu Min.

Na denních koncertech v kostele Nejsvětější Trojice vystoupí v pátek kytarové Duo Mareli a v sobotu Duo du Rêve (flétna a klavír) s houslistkou Markétou Janouškovou. Hlavním lákadlem bude večerní koncert bosé varhanice Katty, která představí nový crossoverový program na svých čtyřmanuálových varhanách.

Pro příznivce konverzační komedie si divadelní program připravil inscenaci U trenek a trianglu, pro fanoušky klasických textů v neklasickém prostředí hru Hamlet a v programu samozřejmě nesmí chybět ani České národní improvizační divadlo. Filmová sekce Povalče nabídne v areálovém kinosále pestrý program plný výrazných dokumentárních filmů současnosti. Návštěvníci festivalu se mohou těšit například na promítání filmů Návštěvníci, Pongo Calling či Lidi ve spolupráci s Kinedokem nebo na poetický portrét překladatelky Anny Kareninové, Je nalezena tím, koho hledá.

Info

Povaleč
3.–⁠5. 8. 2023
Státní zámek Valeč
Fb událost

foto © Gabriel Kuchta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Let It Roll kompletuje

redakce 17.05.2024

Hlavními taháky jsou žánrové hvězdy, ať už A.M.C., populární uskupení Rudim3ntal, které se vrací po pěti letech s novou show, nebo hitmakeři Netsky, Sigma, Sub Focus a Wilkinson.

Festival Bukolika odhalil lineup

redakce 16.05.2024

Dramaturgie Bukolika je typická představováním lokálních talentů na poli experimentální či elektronické hudby.

Proměna festivalu Deziluze

redakce 16.05.2024

U příležitosti letošního výročí bude Festival Deziluze věnovat zvláštní pozornost Kafkově odkazu.

Karneval marnosti na zámku Ptení

redakce 13.05.2024

Pomíjivost věcí, prázdnota a nicota světa, ve kterém nás čeká jen smrt – alespoň ty šťastnější. Tři dny plné hudby, tance a další zábavy na rozpadajícím se zámku.

Folkové prázdniny lákají

redakce 12.05.2024

Silné zastoupení bude mít letos americký kontinent - od old-time music z Apalačských hor přes americanu, gotický folk až po hudbu z Kolumbie, Mexika a Venezuely.

Místní Fesťák bude hostit Don Vito

redakce 11.05.2024

Náhlé změny rytmu, hravé bicí a vášnivé výkřiky nadšení. To je tříčlenné noise spoko roko až pomalu kórové komando Don Vito.

Na Pohode vystúpi Donny Benét, B-complex a veľa ďalších

redakce 11.05.2024

Kráľovná slovenského dnb B-complex predstaví na Pohode najväčšiu show, akú dosiaľ pripravila.

Beseda pohostí kanadskou raperku Backxwash nebo britské PVA

redakce 07.05.2024

Tvorba letos patrně největšího taháku Besedy, raperky Backxwash, vychází z žánrů jako jsou horrorcore, hip-hop, heavy metal, industriální metal nebo postrock.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace