Zprávy / Festivalové

Festival YouTopia prinesie to najlepšie z digitálnej kultúry

Festival YouTopia prinesie to najlepšie z digitálnej kultúry

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.08.2021

Prvý septembrový víkend sa v trnavskom Malom Berlíne ponesie v znamení prechodu do digitálneho sveta. Tretí ročník festivalu YouTopia prinesie prepojenia hudby, videí a digitálnej kultúry. Predovšetkým však prinesie projekty a mená, ktoré v súčasnosti rezonujú či už na sociálnych sieťach, alebo v digitálnom svete všeobecne.

YouTopia sa v prvých dvoch ročníkoch mohla spoľahnúť na veľké hudobné mená slovenskej scény z rôznych žánrov a tento rok nebude výnimkou. Jednou z hviezd programu je Saul, ktorý príde ukázať svoju tvorbu plnú R&B, elektroniky a hip-hopu. V piatkový večer vystúpi slovenský producent, dídžej, multiinštrumentalista a spevák Fvlcrvm, aktuálny držiteľ ceny “Nahrávka roka” za EP Attentioncore v žánrovej kategórii Elektronická hudba v rámci Radio_Head Awards. Do sveta techna sa prenesieme s DJ-om Whithe a predstaví sa aj The Curly Simon. Program doplnia diskusie o content creatingu, workshop How to podcast s Arcade Watch či živé nahrávanie podcastu. Duklock, Joe Trendy či zástupcovia Vidadu prídu porozprávať viac o svojej tvorbe a o tom čo sa skrýva za ich úspechom.

V rámci festivalu digitálnej kultúry YouTopia sa tiež udeľuje cena o najlepší slovenský videoklip. Prihlásiť sa môže každý. Súťažný program festivalu pozostáva z výberu najlepších slovenských videoklipov zverejnených od 1. januára 2020 do 30. júna 2021. Videoklipy sa môžu prihlasovať do 10. 8. 2021.

Info

YouTopia 2021
3.–4. 9. 2021
Malý Berlín, Trnava
web festivalu

foto © se svolením festivalu YouTopia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3KinoFest poosmé

redakce 23.10.2021

Zkraje listopadu se bude v Praze konat Mezinárodní filmový festival, zaměřený na středoevropskou kinematografii.

Hradecký slunovrat zahájil konkurz kapel

redakce 22.10.2021

Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů.

Nouvelle Prague zve nejen na diskuze

redakce 21.10.2021

Diskutovat se bude třeba o tom, jak vzniká rapová identita, jaká jsou její pravidla nebo, kdy je na čase identitu změnit.

Jazz On5 s velkými jmény amerického jazzu

redakce 20.10.2021

Největším tahákem festivalu bude bezesporu dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling, proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení.

Budapešťský BUSH festival je zpátky

redakce 18.10.2021

Po roční pauze se vrací budapešťský showcase festival BUSH. Zaplní kluby po celé Budapešti vystoupeními těch nejzajímavějších umělců z východní Evropy.

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace