redakce | Zprávy / Festivalové | 19.03.2020
Sziget party se uskuteční ve středu 29. dubna v pražském klubu Café V lese. V rámci večera proběhne finále soutěže Jednou ranou na Sziget. Odborná porota vybrala do finále Viah, Nèro Scartch a The Wild Roots.
Zpěvačka Viah se dle svých slov snaží nabourávat mýtus, že introverní hlasy jsou slabé – a daří se jí to. Její elektro-popový projekt Viah se na české scéně objevil náhle, ale s o to větší razancí. Na nahrávce Tears of a Giant Viah kombinuje postupy avantgardního popu s melancholickými klavírními melodiemi a prvky experimentální elektroniky.
Nèro Scartch je mladý český producent a multi-instrumentalista, který působil v řadě kapel i projektů a nyní aktivně vystupuje se skvělou electro-popovou kapelou Mydy. Sólová tvorba Nèra však nabízí daleko širší paletu stylů, kterou dokládá řada jeho singlů i sólové album Piece Of My Life. Svou emotivní a energickou hudbu přenesl do živé formy s pomocí živé kapely.
Trio The Wild Roots ve své hudbě pojí prvky grunge, blues, rock´n´rollu i hardrocku a tvrdé kytarové melodie inspirované divokou přírodou sever. Drsný kytarový zvuk, jednoduše zpracované basové linky, klasické složení bicích a tři výrazné vokály.
Finálový večer soutěže Jednou ranou na Sziget proběhne v rámci Sziget party v pražském Café V lese 29. dubna 2020. Vítěze vyberou na místě přímo návštěvníci koncertu, a protože se jedná o festivalovou party, bude mít prvních sto návštěvníků s permanentkou na festival vstup zdarma.
prvních osmdesát jmen pro Sziget zde
redakce 04.06.2023
Malé ihrisko pre veľké deti či dvojdňová bitka s letnou nudou. To sú heslá nitrianskeho letného festivalu Flaam.
redakce 04.06.2023
Uhrančivé a capella zpívající duo podpořené elektronikou Tarta Relena, belgická multižánrová smršť Echoes of Zoo, směs blues, psychedelie a marocké gnawa music Bab L’ Bluz a další.
redakce 03.06.2023
Dále zahrají například Dunaj, Načeva nebo Garage & Tony Ducháček a mnoho dalších.
redakce 02.06.2023
Pečlivě posoudit téměř dva tisíce přihlášených filmů byla práce náročná a vzrušující pro celý programový tým,“ říká umělecký ředitel festivalu Karel Och.
redakce 02.06.2023
Již tradičně se uskuteční komiksový battle nebo storytelling spojený s živým malováním a také večerní koncerty.
redakce 01.06.2023
Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.
redakce 30.05.2023
Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.
redakce 29.05.2023
U:Fest tematicky pokračuje ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence.
redakce 28.05.2023
Tahouny akce bude vedle Orient nebo Alpha Strategy i delegace tří rakouských kapel.
redakce 28.05.2023
Young Gods, Tata Bojs, prof. Zubov či Olga Sommerová – to jsou některá jména z více než stovky vystupujících.