Zprávy / Festivalové

Sziget představuje program

Sziget představuje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.04.2024

Sziget, největší a nejrozmanitější hudební festival v Evropě, oznamuje čtyřicet nových účinkujících včetně headlinera Liama Gallaghera. Další nové hvězdy, které se představí na festivalu jsou např. Janelle Monáe, Skrillex, RAYE, Tom Odell, Modeselektor, Neil Frances, Sven Väth, Teezo Touchdown nebo Tkay Maidza.

Dalšími zajímavými novinkami v programu jsou Ari Abdul, Anfisa Letyago, Archie Hamilton, Colyn, Editors, Enrico Sangiuliano, Franc Moody, Job Jobse, Kevin De Vries, Kiasmos Live, KI/KI, LANY, Len Faki, Lp Giobbi, Mannequin Pussy, Marc Rebillet, , Nico Moreno, NTO Live, Rebūke, Sam Paganini, Sarah Story, Tinlicker Live a Whipped Cream.


Hlavním bodem tohoto oznámení je potvrzení koncertu Halsey, která je známá svou divokou show. Halsey láká fanoušky na vydání nového alba, které představí na hlavní scéně Szigetu. V rámci turné k 30. výročí vydání debutového alba Oasis Definitely Maybe na Sziget zavítá i bývalý frontman skupiny Oasis Liam Gallagher. Pátek 9. srpna ovládnou hlavní scénu Britové, v čele se Stormzym a právě Liamem Gallagherem. Mezi dalšími již dříve zveřejněnými headlinery jsou Fred Again.., Sam Smith, Martin Garrix a další budou následovat.

Na hlavním pódiu vystoupí rekordní držitelka Brit Awards RAYE, která se nedávno zapsala do historie a odnesla si celkem šest cen, včetně ocenění "Píseň roku" a "Nejlepší nový umělec". Britská zpěvačka a skladatelka, známá svými nakažlivými popovými melodiemi. Další držitel Brit Awards, známý britský hudebník Tom Odell, který nedávno vydal album Black Friday, přiveze na Sziget své procítěné vystoupení. Duo Neil Frances návštěvníky festivalu zase uhrane svým zasněným synth-popovým zvukem a chytlavými melodiemi.

Berlínské duo Modeselektor proslulé svým zvukem mísícím prvky techna, hip-hopu a experimentální elektroniky na Szigetu naservíruje davům své elektrizující vystoupení a strhující vizuály. Energii svým magnetickým rockovým vystoupením bude pumpovat také filadelfská kapela Mannequin Pussy, která nedávno vydala album I Got Heaven. Hvězda Yves Tumor, která v roce 2023 vydala své čtvrté studiové album Heaven to a Tortured Mind, přiveze davům na Sziget svou glamrockovou tvář. Průkopník elektronické hudby Skrillex doveze na Sziget své energické melodie a žánrově nezařaditelné produkce. Dalším očekávaným elektronickým bodem programu je islandské duo Kiasmos, které po pětileté pauze od pódií ohlásilo svůj očekávaný návrat.

Dánská popová ikona , jedna z nejstreamovanějších umělkyň na Spotify, přiveze svou nakažlivou energii, dynamický vokál a podmanivé vystupování. Teezo Touchdown je umělec známý svým žánrově osobitým vokálem a nebojácnými vystoupeními. Tkay Maidza je australská rapperka a zpěvačka známá svou dynamickou flow a nakažlivými beaty. V rámci svého prvního DJského turné přiveze Victoria, známá také jako Vic de Angelis a baskytaristka z Måneskin, svou napumpovanou energii a beaty masám na Colosseum stage.

report z loňského ročníku zde

Info

Sziget
7.–12. 8. 2024
Ostrov Óbuda, Budapešť, Maďarsko
web festivalu

foto © Kateřina Fialová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu MikuLOVE

redakce 25.05.2024

Festival již tradičně představí kapelu z Japonska - tentokrát Plastic Dogs, avantgardní formaci saxofonistky Ono Ryoko.

Groove Brno ohlašuje MonoNeona, Forq a Freak Power

redakce 24.05.2024

Coby pravák hraje MonoNeon na kytaru původně určenou pro leváky, ale bez toho, aniž by si otočil struny.

Mladí ladí jazz i na podzim

redakce 24.05.2024

Největší hvězdou bude argentinský hudební skladatel Gustavo Santaolalla.

Le Guess Who? oznamuje kurátory a prvních sto jmen

redakce 23.05.2024

17. ročník festivalu Le Guess Who? proběhne pod kuratelou hudebních průkopníků Arooj Aftab, Bo Ningen, Crystallmess, Darkside, Mabe Fratti a Touching Bass.

Knižní lázně v Mariánských Lázních

redakce 22.05.2024

Program vyznávající pestrost kultury v atmosféře lázeňského města připomene i výročí Franze Kafky a Bedřicha Smetany.

Hloubkový ponor na oslavě Hlubina

redakce 21.05.2024

Hloubkový ponor do podzemního světa kulturní scény, poslední návrat na místo vzniku a nová kolaborace.

Cool v plotě osciluje mezi žánry

redakce 21.05.2024

Letos vystoupí více než třicet umělců ze Španělska, Velké Británie, Polska, Slovenska a řada současných objevů z české scény.

Jarní JazzFestBrno zakončí Chris Botti a Slavnosti synkop

redakce 20.05.2024

Chris Botti přiveze do Brna vlastní kapelu pohybující se na hraně R´n´B, jazzu, funku a gospelu.

Marienbad Film Festivalu v duchu Regenerace

redakce 19.05.2024

Celý festival zahájí projekce nového filmu režisérské legendy španělského filmu Víctora Ericeho Zavřít oči.

Festival Holostok oživí pohraničí

redakce 19.05.2024

Kolem Holostoku se stihla vybudovat početná komunita, která se v Holostřevech v předposledním červnovém víkendu potkává.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace